Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést adnál a...

Milyen büntetést adnál a Miskolcon tüzijátékkal nagy bajt okozó 16 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenki tudja mi történt Miskolcon, tele a média vele.

A rendőrök elkapták, ebböl ítélet lesz.

Ha te lennél a bíró, milyen büntetést szabnál ki rá?

Én 5 év letöltendő börtönt fiatalkorú böriben, kedvezményből kizárnám, és ítéletig pedig előzetesbe tenném.


Erröl jut eszembe, hogy remélem meghallgatás után nem engedték el a gyereket, hanem fogdán várja a döntést.



2023. jan. 2. 23:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%
Semmilyet.
2023. jan. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, engedélyezett, vagy valami durva, feketén beszerezhető cucc volt. Törvények szerint engedélyezett, akkor semmit. Nem hiszem, hogy bizonyítható, miszerint célzottan lőtt vele, kimondottan tűzgyújtás céljából. Erre van a biztosítás.
2023. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
34%

A kártérítés a minimum.

De azért rendesen büntetném is, ha nem is öt évre.

Nem csak egyszerűen balesetet okoztak, hanem gondatlanságból csináltak közveszélyt. Ráadásul még csak le se szarták, nem ők hívták a tűzoltókat, sőt, amikor tűz ütött ki, még utána is folytatták a tűzijátékozást.


Innentől kezdve a segítségnyújtás elmulasztása is a lelkükön szárad (nem hívtak hatóságot)



Én bizony 18 év alatt eleve megtiltanám a tűzijátékozást, sőt, végleg, kategórikusan betiltanám.

2023. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
13 mas az utolsó mondataiddal nem értek egyet mint pyrotechnikus.akár egy 3 éves is lőhet jól meg egy 30 éves is szarul.Én engedélyhez kötném h ne robbantsák le a kezüket stb stb.Én soha nem követtem el ilyen hibát és nem is fogok, de ha egyszer nem képesek a használati utasítást betartani akkor engedélyhez kötném és ennyi.
2023. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%

Mivel - feltehetőleg - az állam közreműködésével jutott hozzá, ezért leginkább az állam tehető felelőssé, hogy ilyen baromságot engedélyez.

Azzal azért tisztában van mindenki, hogy a tűzijáték leginkább csak gyerekeket érdekel (vagy hasonló szellemi színvonalú felnőtteket), ezért a használat engedélyezése magában hordja a közveszélyokozás lehetőségét. Véletlenül nem halnak meg emberek tömegei minden évben emiatt, de hát ez csak véletlen.

2023. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%
#14 Egy dolog, hogy a 3 éves is lőhet jól, és egy 60 éves is lőhet szarul. Az viszont egy másik tény, hogy egy 18 éven felül az ember feltételezhetően már felelősségteljsebben viselkedik (nem mindig) mindenesetre a tetteiért korlátlanul felelősségre vonható.
2023. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%

16

Amennyire én tudom, nyitott kapukat döngetsz. 3. kategóriás dolgokat, mint pl. az említett tűzijátékok, jelenleg is csak 18 éven felüli vásárolhat és birtokolhat.

A probléma az, hogy a kutya se ellenőrzi, ha az idősebb testvér vagy haver megveszi a kölyköknek, netán direkt a szülő adja ajándékba. Ezzel a dologgal mást nem is lehet tenni a gyakorlatban, mint betiltani mindenestől. Vagy hagyni így, hogy 3 évesek is lövöldözhessenek.

2023. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen... betiltanám mindenestül.
2023. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Hihetetlenül szomorú életed lehet, #18
2023. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Le vagyok döbbenve. Igen rajtatok vagyok ledöbbenve.


A legtöbb kommentelő nem ítélné a gyereket el semmire, csak a kàrt fizesse meg a család, de nem büntetné meg. Olvasgattam itt az oldalt ma és sok bolti lopással kapcsolatos kérdés van. Kérdezik, pl, hogy mit adnál egy 4000 forintos bolti lopásért és ilyen kérdésekre a kommentelők azt válaszolták, hogy pár hónapra lecsuknák, van aki kézlevágást adna, egyszóval, ha mondjuk a boltból ellopna valaki egy kg kolbászt mondjuk 4000 forint értékben, pl egy multitól, spar vagy tescoból érdekes mindenki vagy a kezét vágná le, vagy lecsukná, mindenki nagyon rosszat adna az ilyen pár forintos lopásért, ami szinte nagyon csekély veszély a társadalomra, lehet a tulaj észre sem venne egy 4000 forintis hiànyt sosem, nem is tudna, hogy lopás történt, de mindenki súlyos büntetést adna.


Ez a tüzijáték katasztrófa meg több embernek kárt okozott, egy lakás teljesen leégett, lakhatatlanná vàlt, egy életen át tartó munka gyümölcse ment tönkre, tönkrement a család élete, sok millió a kár, de nem adnék semmi büntetést az elkövetönek ugye???


Nem vagytok százasok.

2023. jan. 3. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!