Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öregségi nyugdíjas munkavállal...

Öregségi nyugdíjas munkavállalóra az úti és az üzemi baleset esetén a baleset biztosítás milyen esetekben fizet kártérítést?

Figyelt kérdés
Élet és baleset biztosításom van már évek óta, soha nem kellett a kártérítést igényelnem még. Hat hónapja nyugdíjasként munkaviszonyban dolgozom, és maradandó balesetet szenvedtem a munkahelyemen. A meglévő biztosításom azzal elhárítaná a kártérítés fizetését, hogy az a munkahelyi és az úti balesetekre nem vonatkozik. Az ilyen biztosításokat csak és kizárólag a munkáltató kötése alapján fizet a dolgozónak kártérítést. Hogy tiszta legyen a kép, én a nyugdíjas Szövetkezetnél vagyok megbízási szerződéssel munkaviszonyban, egy harmadik munkáltatónál ahol a munkámat végeztem, igazából a nyugdíjas szövetkezet köt szerződést egymással egy munkáltatóval, a munkaerőt a nyugdíjas szövetkezet adja, a legkisebb bérminimumért, se beteg szabadság, se fizetett szabadság, nincsen. Most mit tehetek maradandó balesetem ügyében amit a munkahelyemen szereztem.Balesetemről jegyzőkönyv nem készült, a munkáltató annyit tett hogy a céges gépkocsijával haza szállított, onnét a mentő vitt a kórházba, ott derült ki az, hogy súlyos maradandó sérülést szenvedtem. A Munkabeosztásom és az az napi jelenléti ív bizonyítékom, hogy munkában ért a baleset.Mit és hol kellene az ügyemet intézni? Tényleg az baleset biztosításom az nem vonatkozik a munkahelyen ért bármi féle balesetre? Vagy ez csak hárítás lehet a biztosító részéről?
2023. jan. 3. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Rohadt kapitalista biztosító, addig vagy jó amíg fizetsz,baj esetén meg mintha nem is léteznél.keress egy ügyvédet,ne sajnáld rá azt a pár tízezret.
2023. jan. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó tanács! Soha ne dolgozz a nyugdíjas szövetkezetnél, a hasznot, Ő nyúlja le a dolgozókról.

Ha van érvényes élet és baleset biztosításod, az fizet bármilyen balesetből eredő maradandó sérülésért. Sőt ha maradandó a sérülésed, ami a további munkád akadályát jelenti, a biztosító még életed végéig is fizetésre kötelezhető nem vagyoni kártérítés címen havi elmaradt járadékot. A balesetedet a tanuk munkatársaid is tudják bizonyítani. A munkáltatód hiányosságaiért felelősséggel tartozik majd a bíróság előtt. Aki nyugdíjas korú, és dolgozni szeretne az soha ne a nyugdíjas szövetkezettel egyezkedjen, hanem keresse fel a kereső munkáltatót aki szakmában tudja foglalkoztatni munkaszerződéssel, és a garantált minimál bérrel. Kap évi 15 nap betegszabadságot, a megillető fizetett szabadságot, a havi keresetéből pedig csak 15%-ot vonnak le SZJÁ-t. stb.

2023. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!