Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha utólagosan leszek bejelentv...

Ha utólagosan leszek bejelentve a Navnál munkaviszonyra, akkro igaz, hogy nekem kell kifizetnem a jövedelem után járó járulékokat, ha nem kaptam fizetést?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki a dolog, hogy áprilistól egészen mostanáig alkalmazott voltam egy cégnél. Ténylegsen 2 hónapot dolgoztam, de mivel nem mondtak fel így most januárig elsimerte munkaviszoynak, mind a törvényszék, mind a munkaügyi hivatal. Fizetést soha nem kaptam, be s ejelentetek,de a cég akinél dolgoztam felszámolás alá került, a felszámoló elismeri a tartozáést,de azt mondja, hogy amennyit kapok a béralapból célszerű lenne az bevallani, mert a többinek akkor SZJA vonzata van. Ezt nem teljesen értem. Úgy mondta, hogy nekem az adót ki kell fizetnem egész évre, még akkor is ha nem kaptam fizetést. Ezt nem egészen értem, az adókat nem a munkáltatónak kell fizteni? meg milyen adót fizessek olyan összeg után, amit nem kaptam meg?

PS: Az SZJA-ról van szó, az egészségügyi járulékot persze befiezette,



2023. jan. 13. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Téged felültettek erősen.
2023. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valakinek meg kell fizetni az adót, ha te adózatlanul kapsz jövedelmet, akkor bizony neked. Meg nem kapott jövedelem után nem kell.
2023. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem kaptam jövedelmet. Majd most kapom majd meg egy részét a bérgarancia alapból.
2023. jan. 13. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!