Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi munkavállalás esetén,...

Külföldi munkavállalás esetén, ha megszűnik a Magyarországon létesített munkaviszony, akkor a bank felmondja a jelzáloghitel szerződést?

Figyelt kérdés
A helyzet így nézne ki: van két lakás nyugat mo-i megyeszékhelyen, egyik bérbe adva, a másik saját használatra. A saját használatú terhelve van kb a piaci érték 50 százalékáig jelzáloghitellel. Most hadd ne bújjam fél óráig a szerződést, de határozottan emlékszem, hogy volt benne valami olyan pont, mely szerint ha az adós munkahelye megváltozik, akkor új munkáltatói igazolást kell beadni a banknak meg egy rakás egyéb hercehurca, különben felmondják a szerződést stb. Tehát a kérdés, ha egyik hónapról a másikra megszűnik a bankszámlára érkező jövedelem folyósítása, helyette egy másik (külföldi) bankszámlára érkezik a jövedelem euróban egy másik munkáltatótól, akkor a gyakorlatban erre mit szoktak lépni a bankok? Természetesen a magyar számlán is van / lesz pénz, tehát a kamat- és tőketartozás esedékes részletét minden hónapban időben le tudják emelni.

2021. márc. 19. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak akkor, ha kaptál jövedelem jóváírásra valamilyen kamatkedvezményt, egyébként máshogy nem tudom elképzelni a szitut.
2021. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Cpt_Obviously válasza:
Nem minden bank fogad el bármilyen külföldi jövedelmet.
2021. márc. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem amig fizetsz nemfogja érdekelni őket, de ez csak saját vélemény.
2021. márc. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Most hadd ne bújjam fél óráig a szerződést, de határozottan emlékszem,"


Szerintem meg bújd inkább...


Viszont ha határozottan emlékszel, akkor mi is a kérdés?

2021. márc. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogy mi a gyakorlat. Mert az egy dolog, hogy le van írva 50 oldal hablaty, de a gyakorlat sokszor más. Pl ügyintézőtől függ vagy nem foglalkoznak vele vagy szigorúan veszik stb.
2021. márc. 20. 09:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem más a gyakorlat, aláírtál egy szerződést, amiben konkrétan szerepel, hogy mi történik ilyenkor, és mi a teendőd.
2021. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szerződésedet akkor mondják fel, ha nem fizeteded a részleteket, de ha a szerződésedben munkabér utalás esetén kamatkedvezmény jár, azt el fogod veszíteni, illetve ha olyan a szerződésed, amiben valamilyen összegű rendszeres havi jóváírást vállaltál, de azt a jövőben nem teljesíted, szinten bukod a kamatkedvezményt. Muszáj lesz megnézned a szerződést, mit írtál alá, mert bankonként, hiteltípusonként eltérnek a feltételek.
2021. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:

ilyet még nem hallottam, hogy a munkahely változást be kellene jelenteni, ha jelzáloghiteled van. Hitelfelvételkor vizsgálják a jövedelmedet, utána nem. Legalábbis ez a gyakorlat, hogy a te szerződésedben mi van, azt nem tudhatom.


Olyasmi viszont van, hogy nagyobb cégek dolgozóinak kedvezményes konstrukciót kínál egy bank. Ez legtöbbször a számlavezetésre vonatkozik, de előfordulhat az is, hogy a hitelt is kedvezménnyel kapod. Ezeknél viszont rendszeresen egyeztetni szokta a bank a céggel a kedvezményezettek listáját, és ha már nem dolgozol ott, megvonják a kedvezményt.

2021. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!