Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adatvédelmileg nem aggályos,...

Adatvédelmileg nem aggályos, hogy egy weblap-tulajdonos látja mindenki IP-címét?

Figyelt kérdés

Elmondok egy konkrét példát:

Regisztráltam pl erről a gépről több oldalra is, na meg a féltesóm is, és mivel különböző a nevünk, már nem először kapunk olyan figyelmeztető leveleket, hogy ne szórakozzunk, mert ők látják, hogy ugyan az ember "játszik", holott szó nincs erről. Na csak emiatt komolyan se vesznek és kiakadnak, vásárló oldalakon pedig kifejezetten nem is veszik fel a rendelést, mondván, csak "szórakozunk" más nevekben ...


Jól van ez így jogilag mellesleg?


2010. okt. 3. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az utcán meg mindenki látja az autód rendszámát. Ez nem sérti a személyiségjogaid? :D
2010. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

na csak az közterület ..

másrészt úgy tudom, ott is csak a tulaj engedélyével készíthetek fotót az autóról ..

2010. okt. 3. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert amikor regisztráltál, akkor önként hozzájárultál ahhoz, hogy ezt láthassák. Ha úgy érzed, hogy ez téged zavar, akkor ne regisztrálj oda, vagy ha utólag vetted észre ezt, akkor kérheted az üzemeltetőktől az adataid törlését.
2010. okt. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

oké, csak érted mi a problémám ?

Itt is pl erről a gépről ketten is regeltünk, és sokszor kapok olyan figyelmeztetéseket, hogy miért írok két ember nevében ... na pufff, szóval egy vagon félreértés, és nem arról van szó, hogy engem zavar maga a tény, hanem egyszerűen félrevezető


Gondolj bele, ha pl egy nagyobb város könyvtárából regelnek akár ide is 500-an ... vagy egy egyetemi gépteremből.

2010. okt. 5. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!