Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös ingatlan...

Osztatlan közös ingatlan esetén az egyik tulajdonos tulajdonrésze eladható-e a másik fél beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy ingatlanunk, amelyen két különálló ház lett építve. Az egész egy osztatlan, közös ingatlan. A másik fél szeretné eladni a másik házat, amely nem túl jó következményekkel járna, mert egy kapubejáró van, egy kert van, így nehezen lehetne kompromisszumra jutni az új tulajdonossal, hogy ki, mit használjon. Ők úgy hirdetik az ő részüket, hogy "tulajdonjog" vagy "tulajdonrész" eladó. El tudják-e úgy adni ezt a fél telket és ingatlant anélkül, hogy nekem, mint a másik tulajdonosnak a beleegyezését kérnék ehhez? Vagy ez a művelet rajtam is múlik, és csak akkor adható el, ha én rábólintok a dologra?
2011. febr. 27. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elővásárlási jogod van. Nélküled nem megy az eladás csak úgy.
2011. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első jól megírta a választ. Tavaly vettem meg az osztatlan ingatlanom másik felét. A szomszéd mondott egy árat, rábólintottam, megvettem. Nem is hirdette. Ha meghirdeti, háromszor ennyibe került volna, de szerencsére ő ezt nem tudta. Próbálj előbb te lépni. Ha nem tudtok megegyezni, meghirdetheti, és a legmagasabb összeget kínáló vevőjelölt által megegyezett összegért te elővételben megveheted. Ha ez neked nem megfelelő, utána már bárkinek eladhatja.
2011. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha jelenleg nincsen pénzem arra, hogy kifizessem, akkor ha van egy vásárló, de én nem tudok élni az elővásárlási jogommal anyagiak hiánya miatt, akkor eladhatja bárkinek anélkül, hogy én beleegyeznék? Ha erre sor kerülne, akkor hogyan osztódna meg az ingatlan? Csak mert ugye egy autóbejáró van, az udvaron belül a két ingatlan nincs kerítéssel elválasztva, stb... Egyáltalán lenne olyan hülye (már bocsánat a szóért), aki ilyen feltételekkel vásárolna meg egy ingatlant?
2011. febr. 27. 18:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy lenne-e, de a telek árát jelentősen csökkentő tényező. Azaz egy szegényebb ember olcsóbban meg tudja venni. Legjobb lenne megosztatni a telket, ha ez nem megy, akkor a következő történik.

A másik tulaj meghirdeti a részét. Felajánlja neked megvételre. Te nem veszed meg, onnantól annak adja, akinek akarja. Bár nálunk a körben levő szomszédoknak is lett volna elővételi joguk, de ez más dolog. Szóval megveszi az új tulaj, utána érdemes lenne új kaput csináltatni, mert közös lónak.... szóval én is ezért vettem meg, mert nem akartam közösködni.

2011. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak tudod mi a poén? Hogy a két ház nem egymás mellett van, hanem egymás alatt. Tehát mindenképpen át kéne járnunk a másik ház udvarán ahhoz, hogy bemenjünk a lakásunkba. A tulajdonosok meg nem akarják lakni, mert nem itt laknak, hanem más városban, nem is köti ide őket semmi. Ha lenne pénzem, kifizetném. De mivel nincs, így minden lehetőséget meg akarok ragadni, hogy bárkinek is eladják ezzel a hülye helyzettel.
2011. febr. 27. 19:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Esetleg nem tudsz eladni valamit? Vagy kölcsönt felvenni? Az én kedves szomszédom közölte velem, hogy érdeklődik egy sokgyerekes cigány ember az ingatlan iránt. Tudtam, hogy kamu, de belementem: Mondtam, gondolom, nem tennéd meg velem, hogy egy ilyen családot raksz mellém? Aztán megegyeztünk, szerencsére volt egy kis pénzem, 1 hónap múlva már a kezemben volt a tulajdoni lap:)

Próbáld valahogy megvenni, ki tudja, kit hoz a nyakadra.

2011. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy ki olyan hülye, hogy megvegye? Akinek nincs pénzre jobbra. Már pedig ez a legolcsóbb. Szóval vagy simán csórik vagy cigányok lesznek az új szomszédaid. Erre a cigányok veszik leginkább. Hát ez van.
2011. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez azért nem biztos. Attól is függ, hol van. Keleten tuti cigányok a nyerők, sajnos, de Dunántúlon alig vannak cigányok.
2011. márc. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére ez nem egy cigányokkal fertőzött környék, itt még nyugodtan lehet élni, mindennapi rettegés nélkül.
2011. márc. 1. 11:30
 10/12 anonim válasza:
vedd meg a "közlekedési" utadat a telken belül.
2011. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!