Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi öröksegben segitseg?

Külföldi öröksegben segitseg?

Figyelt kérdés
Szasztok! Kicsit bonyolult a helyzetem külföldi örökseggel kapcsolatban, remelem, valaki tud segiteni: magyar allampolgar vagyok, de Nemetorszagban dolgozom es elek. Kanadaban elö rokonom halala utan en vagyok az örökös. Az örökseg nem ingatlan, hanem penz/befektetesek utan. Mivel Kanadaban nincs örökösödesi illetek, mashol kell leadoznom. De szerintetek hol? Hol kell bejelentenem? Magyarorszagon vagy Nemetorszagban? Köszönom, aki tud segiteni!
2023. jan. 17. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán ott, ahol egyébként is adózol, nem ?
2023. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, erre gondoltam en is... de kerdes, hogy egy 'harmadik orszag', mint Nemetorszag, hogyan szerezne tudomast a vilag masik vegen elhunyt szemely öröksegerol..? csak ugy, ha bejelentem proaktivan, nem? De akar Magyarorszagon is, hogyan szerezne tudomast a magyar adphivatal külföldi hagyatekrol? a kanadai ugyvedno, aki intezte a kinti dolgokat azt mondta, hogy ok csak engem tajekoztattak, senki mast...
2023. jan. 18. 09:12
 3/4 Hintalow ***** válasza:

A fatca (amerikai) ès crs (európai) egyezmènyek miatt az ezekben tag országok jelentik egymásnak az náluk adóköteles számlatulajdonosok adatait.

Magyarországon van adófizetèsi kötelezettsèged, nèmetországban meg attól függ hogy milyen státuszban tartózkodsz ott.

Adófizetèsi kötelezettsèged aszerint keletkezik, hogy hová kèred az összeget.

De ebben mindenkèppen egy adózási tanácsadót èrdemes lenne megkèrdezni, mert ennèl jobban èn sem vagyok benne ebben.

De a mai világban azèrt nem igazán lehet elsunnyogni egy ilyen örökösödèst főleg a fejlettebb felèn.

2023. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönom szepen!

Közben kiderült nemetorszagban nem lehetek adoköteles, mert az a döntö, hogy a halal idöpontjaban hol eltem eletvitelszeruen/tartozkodtam, igy Nemeto. kilöve. Igy valoszinu Magyarorszag maradt, ahol adoznom kell, de ez sem biztos, mert a kanadai szabalyok szerint ha ott levontak az adot (amirol egyelöre nem tudok), akkor itthon nem kell ujra bevallani...

2023. jan. 19. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!