Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztek a transzgenerációs...

Hisztek a transzgenerációs örökségben?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek van ennek valóság alapja vagy csak ezzel nyugtatjuk magunkat ?

Például: ha nagyon félsz egy dologtól, hogy szülés után megfog halni/elveszíted a gyermeked és megmagyarázhatatlan ez a félelem. De ha kutatsz a felmenők életében egy kicsit akkor észreveszed, hogy nagymamádnak is született 1 halott gyermeke, dédnagymamád babáját elraboltak vagy szintén meghalt.

Vagy megmagyarazhtatlanul félsz a tűzzel kapcsolatos dolgoktól (annyira h rettegsz es megneheziti már az életed) és megtudod hogy a nagyszüleid háza kiskorában leégett és majdnem ők is odavesztek.

Létezhet hogy ez tényleg géneken keresztül öröklődik? Vagy csak ezt bebeszéljük magunknak?



2022. jan. 5. 15:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül jó a felvetés, kár hogy itt nem biztos hogy kompetens közegbe helyeződött.


Erre választ csak konkrét példákon keresztül tudunk kalkulálni.

2022. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Szerzett ismeretek és emlékek nem örökítődnek át. Nem így működik a genetika.
2022. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Hiszek benne. kutatások bizonyítják, hogy létezik.
2022. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem a géneken keresztül. Ezek tanult dolgok.
2022. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%
Picit ez inkabb olyan ezo cucc nem?
2022. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

1-es, nagyoj érdekelnek a személyes tapasztalatok is.

2-es, olvastam egy könyvet, amiben az állt, hogy bizonyos kutatások igazolják, hogy a géneken keresztül nagyon erős érzelmeket (nem konkrét emlékeket) vagy tudatalatti emlékeket, ha úgy tetszik, azokat áttudunk adni a leszármazottainknak.

Például, vannak emberek akik szerint azért élünk most ilyen bizalmatlan és stresszes világban, mert felmenőink 2 világháborút is megéltek ,ezzel akarva akaratlanul bennük maradt erősen, hogy nem szabad senkiben bízni és mindig résen kell lenni mikor támad az ellenség. Ez mondjuk egy csoportos trangenerációs örökség. De konkrét családi példákat is hallottam. Nekem is vannak ilyen megmagyarazhatatlan felelmeim gyermekkorom óta, és erdekel hogy onnan eredhet-e.

2022. jan. 5. 16:01
 7/21 anonim ***** válasza:
33%
6#: Ez kb annyira tudományos, mintha egy asztrofizikusnak kezdenéd el bizonygatni, hogy a horoszkóp működik mert olvastál egy könyvet amiben ezt írták.
2022. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

A "megmagyarázhatatlan" gyermekkori emlékek bárhonnan eredhetnek a való, megélt tapasztalatokból, amikre nem emlékszel csak a hozadéka van meg . (pl. TV műsor negatív esemény stb.)


A háborús tézis jól hangzik de ugyanakkor nézd meg a többi európai országot, ilyen "elfajzottan" bizalmatlan, gyűlölködő, irígy, a saját társait is ellehetetlenitő, kapzsi, népség mint a magyar nem igazán van.

Ez itt vajon mitől alakult ki?

2022. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Válasszuk szét a dolog pszichológiai és biológiai vonatkozásait.

A biológiai oldal: azon túl, hogy a szülők természetesen a genetikai állományukat átörökítik a gyerekeiknek, létezik az úgynevezett epigenetika is. Itt arról van szó, hogy a DNS metilációs mintázata az egyénben változhat, és ez továbbörökíthető. Ez azért lényeges, mert egy metilált régió szorosan becsomagolódik, ezáltal inaktív lesz. Úgy lehet elképzelni a jelenséget, hogy a DNS a hardware, az epigenetika pedig a software. Hogy ennek mi a pontos jelentősége, azt egyelőre nem tudjuk teljes mértékben, ezért az ezoterikus színezetű találgatásokról lebeszélnék mindenkit.

A pszichológiai vonatkozások: Jung óta tudjuk, hogy az ember a döntései nagy részét tudattalanul (ösztönösen) hozza meg. Az egy illúzió, hogy úgy alakítjuk az életünket, ahogy nekünk tetszik. A tudattalan pedig minták, programok alapján dolgozik, amik jellemzően kisgyerekkorban rögződnek - ezek javíthatók és felülírhatók, de komoly erőfeszítés árán, amit a legtöbb ember nem tesz meg. Így aztán bizony vannak transzgenerációs mintázatok, pszichológiai örökségek (pl. egy agresszív alkoholista lánya adott esetben hajlamos lehet ugyanilyen típusú férfiakat találni maga mellé, pedig tudatosan nyilván nem szeretné). Ugyanígy szorongások, hiedelmek is "átörökíthetők". Hogy ebben szerepet játszhat-e valamilyen szinten az epigenetika, nem tudni.

2022. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
Én azóta hiszek benne, amióta saját tapasztalataim vannak a témában és a dolgok megszüntetésében is.
2022. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!