Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti az igazgató, hogy...

Megteheti az igazgató, hogy kirúg a gimnáziumból, csak mert nem tetszik neki az öltözködésem?

Figyelt kérdés

Na szóval, már többször szólt az igazgató és néhány tanár, hogy nem tetszik nekik az öltözködésem, mert "erőszakos és nem elfogadható" kinézete van. Szüleimnek is írtak, de őket nem érdekli, én meg elmúltam már 18 éves. Konkrétan azért hőbörögtek, mert bakancsot hordok, sokszor katonai nadrágokat, de ami kicsapta náluk a biztosítékot, és ami miatt kirúgással fenyegetnek, az egy Slayer pulóver volt, amin egy birodalmi sas van ábrázolva. Tudtommal a birodalmi sas nem tartozik az önkényuralmi jelképek közé, de őket nem érdekli. Hiába mondom, hogy nem azonosulok a nemzetiszocializmussal, és a Slayer zenekar meg szeret polgárt pukkasztani a kinézetükkel is, nem értik meg. Viszont a Che Guevarás pólós punkoknak nem szólnak, se a De Puta Madre és CCCP-s pólós diszkós páwáknak sem... Bezzeg egy metálost meg kell szólni... Megteheti, hogy ezért kirúg? És ha mégis kirúg, élhetek panasszal valahol, hogy diszkriminálnak a zenei ízlésem miatt?


itt a szóban forgó Slayer-es sas:

[link]


2010. okt. 3. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem mondanád, nem tudnám hogy ez a nácik jelképe.
2010. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

attól félek, hogy valami más bajuk van veled, az öltözködésed csak támadási felület.

amúgy én is szívesebben rugnám ki a che guevarás meg a cccp-s polós kis nyomorékokat.

2010. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Nézd meg a házirendet, hogy milyen kitételek vannak öltözködést illetően. Ha nem ütközik semmilyen szabályba (szerintem nem fog), akkor mutasd meg nekik. Nekünk minden év elején adtak egy nyomtatott példányt. Aztán szerezz bizonyítékot, ami arra utal, hogy téged az öltözködésed miatt diszkrimináltak (hangfelvétel, hogy kirúgással fenyegetnek), és innentől érezd magad biztonságban.


Egyébként szerintem csak pattognak. Valószínűleg már igen csak érettségi közelben lehetsz, kirúgni szerintem már nem fognak.

2010. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A birodalmi sas dehogy a nácik jelképe:S Mondd azt nekik, hogy ez slayer's turul!:D
2010. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hát szopás,én most az ország 2odik legjobb gimijében öltözködök így de le se xarják
2010. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

"Slayer zenekar meg szeret polgárt pukkasztani a kinézetükkel is"


És mivel ezt hordod, innentől kezdve meg te is. Ha meg önszántadból direkt rámész arra, hogy provokáljad a kinézeteddel, öltözködéseddel a környezetedet, akkor utána ne sírjon a szád, hogy ha ül is a provokáció, és ennek következményei is vannak. Mert az úgy nagyon nem "metal".


Amúgy én életemben nem hallottam a Slayer zenekarról, felteszem az átlag ember dettó, viszont most megnéztem a logójukat, és egy náci sas ráírva angolul, hogy gyilkos. Ha valaki ilyen pulóverrel jön velem szemben az utcán, akkor egyrészt abszolút nem elvárható, hogy tudjam, hogy ez most nem is arról szól, csak egy hülye kis metálossal van dolgom, akik ettől hiszik különlegesnek magukat, másrészről le is sz*rom magasról, hogy milyen megfontolásból veszed fel ezt a cuccot, ha ezt viselve mész ki, akkor azzal te is felvállalod ugyanezt a provokációt, amit ez a banda.


Szóval tegyük helyre a dolgokat, marhára nem arról van szó, hogy a zenei ízlésed miatt szívatnának, azt hallgatsz magadnak, amit akarsz, mindenki lesz*rja. Ellenben ha ennek ürügyén bevállalsz ilyen provokációkat is, akkor utána már pofa be van, ha ez másoknál joggal kiveri a biztosítékot.

2010. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hogy jogilag kirúghat -e az a kérdés? Szerintem azt indokolnia kell. Márpedig ezt a sasos dolgot senki sem fogja neki elfogadni, mivel halvány rózsaszínű lófaxnyi köze sincs az önkényuralmi jelképekhez. Ilyen alapon kirúghatna egy vörös verébért is mondván, hogy az kommunista. De mivel nem vagyok jogász nem tudom, mennyire kéri tőle számon bárki is az indokot.
2010. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ha nem mondanád, nem tudnám hogy ez a nácik jelképe."


Nem is tudhatod, mivel nem az. :)

2010. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Önkényuralmi jelképek:

[link]


Nem sok van amúgy, érdemes őket megjegyezni, minden más használható.

2010. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy én életemben nem hallottam a Slayer zenekarról, felteszem az átlag ember dettó, viszont most megnéztem a logójukat, és egy náci sas ráírva angolul, hogy gyilkos. Ha valaki ilyen pulóverrel jön velem szemben az utcán, akkor egyrészt abszolút nem elvárható, hogy tudjam, hogy ez most nem is arról szól, csak egy hülye kis metálossal van dolgom, akik ettől hiszik különlegesnek magukat, másrészről le is sz*rom magasról, hogy milyen megfontolásból veszed fel ezt a cuccot, ha ezt viselve mész ki, akkor azzal te is felvállalod ugyanezt a provokációt, amit ez a banda. "



Mindegy. Kilenc karvalyos pólót is viselhetek és ráírhatom, hogy faxszopó vagyok, az akkor sem önkényuralmi jelkép. Valami mást kell kitalálniuk, ha ki akarják rúgni.

2010. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!