Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti az igazgató, hogy...

Megteheti az igazgató, hogy kirúg a gimnáziumból, csak mert nem tetszik neki az öltözködésem?

Figyelt kérdés

Na szóval, már többször szólt az igazgató és néhány tanár, hogy nem tetszik nekik az öltözködésem, mert "erőszakos és nem elfogadható" kinézete van. Szüleimnek is írtak, de őket nem érdekli, én meg elmúltam már 18 éves. Konkrétan azért hőbörögtek, mert bakancsot hordok, sokszor katonai nadrágokat, de ami kicsapta náluk a biztosítékot, és ami miatt kirúgással fenyegetnek, az egy Slayer pulóver volt, amin egy birodalmi sas van ábrázolva. Tudtommal a birodalmi sas nem tartozik az önkényuralmi jelképek közé, de őket nem érdekli. Hiába mondom, hogy nem azonosulok a nemzetiszocializmussal, és a Slayer zenekar meg szeret polgárt pukkasztani a kinézetükkel is, nem értik meg. Viszont a Che Guevarás pólós punkoknak nem szólnak, se a De Puta Madre és CCCP-s pólós diszkós páwáknak sem... Bezzeg egy metálost meg kell szólni... Megteheti, hogy ezért kirúg? És ha mégis kirúg, élhetek panasszal valahol, hogy diszkriminálnak a zenei ízlésem miatt?


itt a szóban forgó Slayer-es sas:

[link]


2010. okt. 3. 17:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

persze, hogy nem önkényuralmi jelkép, de senki sem mondta, hogy az a probléma vele. Egy egyszerű polgárpukkasztás, ahogy a kérdező írná, én erőteljesebben fogalmaznék, ízléstelen provokáció. Ha önkényuralmi jelkép lenne, akkor bűncselekmény lenne a viselése, egész más szinten mozogna a dolog. Senki nem állította, hogy bűncselekményt követett el a kérdező, csak azt, hogy olyan provokációt vállalt be tudatosan és önként, ami után álszent dolog felháborodni, hogy miért pikkelnek rá.


Nem csak az az öltözék lehet egy iskolában (vagy később akár munkahelyen, vagy úgy általában bármi közösségi helyen) nem kívánatos, ami törvényt sért, hasonlóan ahhoz, hogy nem csak az a viselkedés lehet nem tolerálható, ami már törvényt sért.

Ha bumbornyák tahó vagyok, akkor ugyanúgy ki fognak rúgni a munkahelyemről, kikísérnek a kultúrhelyekről (vagy megfelelő öltözék nélkül be se engednek). Nem azért, mert törvénytelen f*sznak lenni, hanem mert az adott közösség nem kér belőle.

Az, hogy valami törvényes-e, az már csak a végső határ, hogy bűntetőjogilag van-e következménye. De hogy társadalmilag mit kötelező elfogadni, az megint másik.

2010. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 MaXXeGee ***** válasza:

Most ha a jogi részét nézzük, akkor okoskodhatunk itt fel s alá, tudni kellene, hogy mi szerepel az iskola házirendjében az öltözködésről ill a megfelelő megjelenésről az intézményben. Tehát lehet h betartva a megfelelő sorrendet, kirúghat érte, lehet h nem.

Másrészt, nem hiszem hogy ebből presztizs kérdést kellene csinálni, nem állok én senkinek a párjára, a józan ész pártján állok. Érdemes egy szaros pulcsi miatt elba...ni az életed ilyenekkel? Vagy te majd büszke leszel arra a nyugati téri aluljáróban h slayer-es pulcsiban vagy csöves? József Attilát egy versért is kirúgták ... aztán havi 200 sem telt ... nem elgondolkodtató a sorsa? Vagy te is így szeretnél leélni egy életet? A zenei ízlés mindenkinek a magán dolga .. hogy metálos vagy diszkós, punk vagy emo, rohadtul mindegy ...

Akinek nem szimpatikus a képe azt úgyis kivágják, ha nem a pulcsi miatt, akkor keresnek valami mást. Mindig az erősebb kutya bacik.. és itt az igazgatónak hosszabb a farka. Törődj bele, nem éri meg.

2010. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%
Én azt nem értem, mitől leszel metálabb, ha egy zenekar pólóját/pulcsiját viseled. Annak idején én is hordtam ilyeneket, aztán rájöttem mekkora baromság az egész. Nem leszek több attól, ha látják rajtam a zenei ízlésem.
2010. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

De. Ez egy önkifejezési forma. Ez arról szól, h lássák ki vagy, melyik oldalon állsz. Én special punk vagyok, és amint meglát pár skin elkezdenek pofázni, hogy kommunista vagyok, holott ez nem igaz.

A kérdésedre: én is úgy nézek ki, ahogy akarok. Viszont köss velük kompromisszumokat, pl. legyél te a legjobb tanuló, és ezzel is tűnj ki a sok átlagember közül.

2010. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!