Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépéseket tehetek...

Milyen jogi lépéseket tehetek az iskola ellen?

Figyelt kérdés
2022 májusában megbuktattak egy tantárgyból. Eredetileg októberben lett volna a pótvizsga, de nem tartották meg végül, ugyanis azt válaszolta nekem az igazgatóhelyettes, hogy k**va sokba kerül az iskolának egy embernek megtartani a pótvizsgát, pedig tudták, hogy én buktam meg egyedül,akkor miért nem ott a helyszínen közölték, hogy ne készüljek feleslegesen. Aztán, azt ígérték meg, hogy februárban megtartsák, de azt is lemondták, ugyanis megszűnt az a csoport, akik 2023 februárjában vizsgáztak volna. Ezután meg, már májust ígértek meg,de utána hetekre rá kaptam egy, olyan e-mailt tőlük, hogy a szakmai vizsga komplex, ezért minden tantárgyból ismételni kell. Ezt már nem hagytam szó nélkül bementem az iskolába, és végül, azt mondták valóban, csak egy tantárgyból kell vizsgáznom. A mai napon meg küldtek egy olyan, e-mailt, amiben a májusi vizsgákra tudok jelentkezni, tehát nem egy javítóvizsga c. nyomtatványt küldtek, úgy ahogy a múltkor...

2023. jan. 26. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hivatalosan teszel panaszt, írásban, emailen.

Ha nem oldodik meg, akkor oktatási hivatalhoz elküldöd.


Ha ott sem, akkor feljelentést teszel.

2023. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ilyen miatt fel lehetne jelenteni?
2023. jan. 26. 15:01
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Az oktatási hivatalban tudsz panaszt tenni.

Csak figyelj, hogy a beadványban kevesebb legyen a helyesírási hiba, mint ebben a posztban, különben jogosnak fogják ítélni a megbuktatásod.

2023. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 tipikus rosszindulatú paraszt... Velük felvettem, már a kapcsolatot, és ez nem az ő hatáskörük, hanem a Nemzeti és Szakképzési Hivatalé. Nincs semmi baj a helyesírásommal...
2023. jan. 26. 15:24
 5/11 anonim ***** válasza:

#1 jól leírta a teendőket.

#3-nak pedig igaza van, nyelvtanilag tényleg megkérdőjelezhető pár helyen a posztod :D nem ejtettél drasztikus hibákat, de akkor is akad :D


Minden esetre sok sikert!

2023. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Attol, hogy figyelmeztet a tényleges hibádra attol nem tipikus rosszindulatu paraszt. De te bemutattad, hogy egy arrogáns beképzelt senki vagy!
2023. jan. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, szerintem teljesen jogosan buktattak meg, hiszen magyarul sem tudsz.
2023. jan. 27. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Anyátokat
2023. jan. 27. 08:31
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
A tiédet te kis szros
2023. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
28 vagyok te agyhalott
2023. jan. 27. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!