Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ilyen "elnézőek" a...

Miért ilyen "elnézőek" a magyar törvények?

Figyelt kérdés
Szexuális erőszakot, pedofíliát vagy gyilkosságot 10-15 éves fegyházzal el lenne intézni? Miért adnak ilyen gyenge büntetéseket, és nem életfogytiglant? (Bár én a halálbüntetés támogatói közé tartozom, ugye az EU-ban nem engedélyezett) Mit gondoltok erről a témáról?

2023. jan. 31. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Mert már a 90-es évek óta jogselejtet gyártanak a szakmailag nulla pártkatonák.

Hiányzik a szakmai egyeztetés, hatás-és megvalósíthatósági vizsgálatok, értékelemzés stb.

2023. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Én is, bizonyos szintig, a halálbüntetés pártolója vagyok, de azért nemi erőszakért túlzás lenne.


Hogy miért ilyen enyhék az ítéletek, arra vannak elméletek. Elég csak Kaleta ügyéből kiindulni.


Mondjuk annak fényében disszonáns a dolog, hogy 0rbán többször hangoztatta, hogy a melegek hagyják békén a gyerekinket, de amikor konkrétan kiderül a pedofília megvalósulása, azt szimplán elmismásolják (és ne értse senki úgy, hogy szerintem a pedofília egyenlő lenne a homoszexualitással vagy fordítva).

2023. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Mert a börtön célja az átnevelés, nempedig a kínzás. Ez nem a középkor és nem is valami afrikai diktatúra. Mielőtt felhozod, Amerikát meg hagyjuk, mert az egy paradoxon ország ahol egy civilizált társadalomra van ráerőszakolva egy barbár jogrendszer. Érdemes megnézni, hogy milyen emberek ott a nagy villamosszék meg "zárjuk be 300 évre" pártiak: Déli államokbeli szélsőséges republikánusok (akik általában mély keresztények is)
2023. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

"Én is, bizonyos szintig, a halálbüntetés pártolója vagyok, de azért nemi erőszakért túlzás lenne."


Nem lenne az durva ha különösen durván és sorozatos visszaesőként követi el.

2023. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Miért, elnézőek a magyar törvények? Hol adnak életofgytot nemi erőszakért? :)
2023. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A magyar törvények még viszonylag szigorúak is.
2023. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szegényekkel már nem. Ha lehet életük végéig bezárva tartaná őket az állam.
jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!