Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem fizetem ki a lakbért...

Ha nem fizetem ki a lakbért külföldön, csak lelépek, akkor tudnak csinálni valamit?

Figyelt kérdés

Egy ideje már külföldön lakom, viszont borzasztóak a lakótársaim. Rettenetesen sok energiát fogyasztanak, a gázat égetik, hogy bemelegedjen a konyha, folyatják a vizet feleslegesen. Ez ugyebár 3 felé oszlik, egyenlően. Nem lehet így élni, én csóró magyarként nem tehetem ezt meg. Próbáltam beszélni velük, de nekik "megvannak az igényeik". Ezt akkor mondtam, amikor elegem lett abból, hogy naponta kétszer mosnak, 3 órás programon.

Ha kiköltöznék a szerződés lejárta előtt, elveszíteném a kauciót, de még azzal is jobban járnék, mintha kifizetném az óriási villany-, gáz- és vízszámlát. A tulaj pluszban egyébként egy kishűtőt is megvetetett velem a szobámba (50 euróért, amit persze nem kapok vissza, és a hűtőt sem vihetem el, szóval úgymond kölcsönöztem), de soha nem kapcsoltam be. Pluszban, amikor kiköltözök, 30 eurót kell fizetnem a szoba takarítására (=hogy a főbérlő felporszívózzon meg lecserélje a huzatot, amit amúgy megcsinálnék amúgy is, mielőtt kiköltözök). Tehát egyáltalán nem szentek a főbérlők sem, ugyanolyan pénzéhesek, mint otthon Magyarországon.

Az a kérdés, hogy vajon ezért fel tudnak jelenteni, úgy, hogy abból Magyarországon is következmény lesz? Olaszországról van szó egyébként.



2023. jan. 31. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megtartják a kauciót.
2023. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

A 2havi kaució kevesebb, mint a rezsi harmada?

Elég kemény...

2023. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak egyhavi kaucióról van szó, de az is 300 euró. A rezsi fogalmam sincs mennyi lesz így. Természetesen a szobát sem fizetném ki így, hogy egy lehúzás az egész. Ha összeszámoljuk, ez így összesen nekik mínusz.
2023. jan. 31. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég irreális, hogy a rezsi harmada több legyen, mint a kaució. GOndolj már bele, akkor havi 900 eurós rezsit kellene produkálni:D

A hűtőt mondjuk nem értem. Mármint a szerződés rögzíti, hogy mit kinek kell fizetni, és elég indokolatlan lenne, ha te veszel valamit akkor az nem a tiéd. Mi van a szerződésben?

2023. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zlaci1 ***** válasza:
Nagyon valószínútlen, hogy feljelentsenek. Sokkal kifizetőbb neki új albérlő keresésével foglalkozni. Egyébként is pont ezért van a kaució, hogy a főbérlő ezzel kártalanítsa magát.
2023. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A hűtőt én hoznám magammal. Én vettem, enyém.
2023. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jajj, lehet félreérthetően írtam. Tehát: a főbérlő adott kölcsön egy hűtőt, mert a lány, aki előttem költözött be, igényelt. Tehát muszáj volt nekem is igényelni. A hűtő a főbérlőé. Egyébként repülővel megyek haza, tehát nem opció, hogy hazaviszem.


Nem csak a rezsit nem fizetném ki, hanem a lakbért sem. Így tehát megkárosítanám őket. A rezsi + lakbér összesen kb. 450 euró. A kaució 300 euró, tehát ők mínuszban lennének 150 euróval + a takarítás, amiért 30 eurót számolnának fel.

2023. febr. 1. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:

És amúgy miért is akarod elbliccelni ezt?

Mármint... elég olcsón kaptad a helyet.

2023. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem a lakás bérlési árával van a baj, mint ahogy azt írtam is fent.
2023. febr. 1. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!