Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent konkrétan a bíróság...

Mit jelent konkrétan a bíróság megsértése? És mekkora pénzbüntetést lehet érte kapni? Járt már vaalaki így közületek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 13. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Például ha ordítozol a tárgyalóteremben. 50 ezertől kezdődik.
2023. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bíró szabja ki? És lehet fellebbezni emiatt?


Ismerősömmel lekezelően bánt a bíró tanúmeghallgatáson, és tanúként rákérdezett bíróságnál, hogy ő a vádlott vagy a tanú, hogy ilyen stílust el kelljen viselnie a bírótól, erre a bíró kioktatta és megfenyegette hogy ilyen stílusban nem beszélünk és még egy ilyen és büntetés.

2023. febr. 13. 23:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Bíró szabja ki igen. Nem lehet ellene fellebbezni. A bíróságon tisztelettudoan kell viselkedni. Akkor is, ha a bírót bunkonak tartod. Maximum utána panasszal lehet élni.
2023. febr. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendbírságnak hívják. Azt panaszolni nem lehet. Meg is érdemli akit már ki kell oktatni.
2023. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a bíróságon is egyre több a tapló ügyfél. Én is ott dolgozom. Sok bírságot szabnak ki. Azt kell mondjam, hogy nem véletlenül. Halistennek az ellen nem lebbezhetsz fel.
2023. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még nem szabtam ki soha rendbírságot a 12 év (büntető)bírósági gyakorlatom során, ebbe benne van a 6 év bírósági titkári gyakorlatom is. (ha kiszabtam volna, azt meg kellett volna magyaráznom az elnökömnek is....)


Viszont annál többször fenyegettem meg a delikvenst a rendbírsággal, (akkor egyébként már én is fel szoktam emelni a hangomat), de ez - idáig - elégnek is bizonyult.


Ilyen - nálam legalábbis - akkor van, ha az engedélyem nélkül beleszól az eljárásba a jelenlévő. Ez éppúgy vonatkozhat a jogi képviselőre, mint a tanúra is. Ami sértettet és a terheltet illeti, náluk csak akkor folyamodom ilyenhez ha viselkedéseikkel kiprovokálják.


De vannak kivételek : Egyszer a Bárándy Ügyvédi Iroda egyik alkalmazott ügyvédjét fenyegettem meg rendbírsággal, mert állandóan beleszólt az ügyész vádbeszédébe...

(bár a tárgyalás után elbeszélgettem vele és akkor bocsánatot kért az ügyésztől is.)

2023. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!