Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik, hogy Németországban...

Létezik, hogy Németországban és Svájcban a magyar értelemben vett, különszedett lakcímkártya és személyi igazolvány mereven elkülönülő fogalma, mint önálló, különálló, külön-külön irat így, ebben a formában nem ismeretes? Tényleg igaz ez?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni akkor, ha a magyar jogszabály ilyennek a felmutatását (számának feltüntetését, beírását) követeli meg egy svájci állampolgártól (nem büntetőjogi, hanem polgári jogi eljárás során, illetve ennek keretében.)

2023. febr. 16. 10:15
A kérdező szavazást indított:
Igen, Svájcban nincs olyan, hogy lakcímkártya, nem ismeretes a lakcímkártya fogalma
Nem, Svájcban is van lakcímkártya, kommentben megírom a nevét svájciul (svájci németül)
Teljesen más dolgok vannak, megírom kommentben, mi a helyzet
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Németországban olyan, hogy lakcímkártya nem létezik.
2023. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben egyszerüen kihúzza az adott részt, esetleg megjegyzéssel, hogy ilyen irata nincs.
2023. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Romániában sincs pl.

Itt van a "buletin", ami leginkább a személyi. Írja rajta a neved, nemed, azonosító számod, születési helyed, lakhelyed. Ha meg ideiglenesen máshol laksz (pl egyetemista vagy), akkor azt felragasszák a hátára.

2023. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Hildegard válasza:
100%
Igen, így van. Itt Svájcban nincsen lakcímkártya, csak személyi
2023. febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
S mivel igazolja valaki pl. a magyar hatóságok, meg a svájci szolgáltatók (áramszolgáltató, vízszolgáltató, gázszolgáltató, internetszolgáltató, telefonszolgáltató, stb. stb. stb.) , fele, hogy hogy ténylegesen ez és ez (konkrét cím) a címe? Mivel igazolja a lakcímét, ha rendőr akár gyalogosan, akár autóval megállítja, vagy ha megállítja a rendőr, vagy ha a buszon, vonaton kéri a papírjait az ellenőr ?
2023. febr. 16. 12:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Központi adatbázis van. Pl. ha megállít a rendőr, az ő autójában van egy eszköz,ami alapján megtudja nézni.
2023. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Hildegard válasza:
100%
A személyid alapján. Szépen megnézi az adataidat az adatbázisban. Ha valahova hivatalosan kell igazolni a lakcímedet, akkor beballagsz a Gemeinde-ba, és ök adnak lakcímigazolást. Nemtom mennyi az illeték.
2023. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak én nem értem, hogy mit érdekelné az a rendőrt, hogy én hol lakok? Mi célt szolgál ez az információ?
2023. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A rendörnek semmi köze ahhoz, hogy hol lakom, soha nem kellett eddig a lakcímemet (söt még az anyám nevét sem) megadni sehol.

Ha igazoltat, a személyin meg rajta van a nevem és az igazolvány száma plusz egy fénykép, ennyiböl láthatja, hogy én vagyok a kérdéses okmány tulajdonosa.

Ha netán valamiért problémás lenne, akkor meg egyzserüen belogol a központi adattárba és megnézi, amire szüksége van.

2023. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából Magyarországon kívül máshol nem találkoztam olyasmivel, hogy lakcímkártya
2023. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!