Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi munkavállalás esetén...

Külföldi munkavállalás esetén milyen dolgokat kell elvégezni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Németországban kaptam lehetőséget, mint német munkavállaló. A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy magyar állampolgárként mi a teendőm a magyar TAJ illetve a magyar adókártyámmal kapcsolatban? Ezeket le kell adni valahol, vagy fel kell függeszteni? Ki kell jelentkeznem a magyar állandó lakcímemről, illetve le kell adnom a lakcímkártyámat? Illetve érdemes kiváltani az európai TAJ kártyát? Vagy ebben az esetben nekem nem lehet ilyen, mert a cég majd Németországban fizetni fogja a TB-t?

Köszi!



2017. júl. 8. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

"Németországban kaptam lehetőséget, mint német munkavállaló"


Akkor leszel te német amikor én szovjet.

2017. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy fizeti, vagy nem. Többnyire az utóbbi, ha pedig még ezzel a dumával jön elő, hogy "mint német munkavállaló" akkor egészen biztosan nem. Ettől függetlenül Neked itt Mo-on be kell jelentened a külföldi munkavállalást. Azért, hogy a mi megfizethetetlen észkombájnjaink ott az állami hivatalokban is le tudják venni rólad a sápot. Mégpedig az első naptól! Ezek az értelmiségiek együtt úgy fognak megkopasztani Téged, hogy még nyugdíjad sem lesz.


Hát ez az igazi, piacképes tudás!

2017. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha rendes nemet szerzodesed lesz (nem valami trukkos kozvetitos), akkor Nemetorszagba fogsz TBt ill nyugdijjarulekot is fizetni. Otthon besetalsz egy kormanyablakhoz es kijelentkezel. Kapsz egy olyan lakcimkartyat h "kulfoldon elo magyar allampolgar".
2017. júl. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!