Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon jogilag megenge...

Magyarországon jogilag megengedett a nemzetiségi alapon szegregált WC?

Figyelt kérdés
Ugye nemi alapon szét lehet választani pl. éttermekben, bárokban, na de mi történne akkor, ha pl. egy szórakozóhelyen ki lenne írva a mosdók ajtajára, hogy "csak cigányok", illetve "csak nem cigányok" vagy romák részére? Engem most kizárólag csak a jogi része érdekel.

2023. febr. 16. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszem, hogy jogilag megengedett. Valószínűleg inkább az adatvédelmi törvényekkel menne szembe, mint különösen védett személyes adat védelme.

Anno, amikor épp zajlott a COVID oltás (2 éve), asszem egy étterem csinálta azt, hogy az oltottak fehér, az oltatlanok fekete tálcát vegyenek. Rögtön betámadták őket érte. Na ehhez képest az sokkal durvább, amit te vázolsz a kérdésben. :D

2023. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Jogilag nem lehet. De ha azt írod ki, hogy urak, akkor már jó vagy és akkor ugyanúgy nem vonatkozik rájuk.
2023. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg inkább az adatvédelmi törvényekkel menne"


Rendben, akkor bárki használhatja a mosdót, aki az adott nemzetiséghez tartozónak vallja magát, még csak bizonyítani sem kell. Erre mit lépnének? :D

2023. febr. 16. 16:11
 4/13 A kérdező kommentje:

"Jogilag nem lehet"


Légyszi küldjetek forrást. Tényleg kíváncsi vagyok.

2023. febr. 16. 16:12
 5/13 szántóvető ***** válasza:
83%

nem lehet."Légyszi küldjetek forrást."-diszkrimináció,erre keress rá.kivéve ha ez pozitív pl ingyen kakákhatnak,míg az úgymond rendes wc-k fizetősek..

vagy ha pl csinálsz egy 3. budit nembinárisoknak,azzal semmi baj sem lesz.

2023. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy törvények tiltják a nemi, faji alapú diszkriminációt, na de a nemi alapon szegregált mosdóknál is lehet azzal érvelni, hogy ez nem diszkrimináció, mert mindenkinek biztosított a mosdó, csak mindenki másikat használ. Ugyanez az érv megállna nemzetiségi alapon, nem?
2023. febr. 16. 16:17
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem megengedett.
2023. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Ha az LMBQ-n múlna akkor vagy egy wc lenne mindenkinek mert a kettő is elfogadhatatlan megkülönböztetés van 5312 hogy mindegyik társadalmi nemnek jusson egy, mert nem mindegy hogy ki mellett hugyozol.
2023. febr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valaki tudná pontosan idézni az erre vonatkozó törvényt? Én utánanéztem, de olyat nem találtam ami ezt kizárná. Olyat nyilván nem lehet, hogy az étterembe ki van írva: "cigányoknak belépni tilos", de ez más, mert ők is beléphetnek, csak külön WC-t kell használniuk, mint a nők/férfiak esetén. A törvény szerint ugyanúgy védett tulajdonságnak minősül a nem, mint a származás.
2023. febr. 16. 16:47
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as

Én támogatom az unisex vécéket, de most nem ez a kérdés.

2023. febr. 16. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!