Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » ⛪️ A "TIHANY" (szó) védjegyezv...

⛪️ A "TIHANY" (szó) védjegyezve van ?

Figyelt kérdés

Megnéztem a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatal, E-nyilvántartását.

És nem találom a "TIHANY" (szó) VÉDJEGY-ezését.

( [link]


➔ Azért mert a TIHANY (szó) nem védjegyezhető ? (mert egy város/földrajzihely?)

➔ De hogy ha nincs védjegyezve, akkor holnaptól én is használhatom a TIHANY szót a saját sajtom gyártásához ?


➔ Tehát ha úgy tartja kedvem akkor holnaptól BUDAPEST / GYŐR / MAGYARORSZÁG sajtot is gyárthatok ?

➔ Viszont akkor más is használhatja a BUDAPEST szót az "ő" sajtjaihoz ?



2023. febr. 16. 21:09
A kérdező szavazást indított:
TIHANY védjegyezhető, de nincs védjegyezve.
TIHANY védjegyezhető, és védjegyezve van.
TIHANY nem védjegyezhető, nincs védjegyezve (szabadon használható)
És mi van a BUDAPEST sajttal ? (leírom kommentben)
4 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Pár éve teljesítménytúráknál jött elő, hogy Budapest, Buda, Pest szavak valamilyen jogvédelem alatt állnak, ezért csak önkormányzati engedéllyel használhatóak, amit tőlük kell megigényelni.


Volt Budapest kupa túrasorozat, ami át is lett nevezve, mert nem adták ki a névhasználati engedélyt. A hátterét már nem tudom, mert elvileg a szervezők is "elfelejtették" megigényelni. Illetve több túra is használta engedély nélkül a szavakat. Plusz akkoriban volt felkapva politikailag a Kitörés túra amit próbáltak ellehetetleníteni.

2023. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem használhatod, mert településnév, megtévesztésre alkalmas. Még ha nem is foglalt pl. a www.sopronvaros.hu, akkor se lehet.
2023. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, cég- és márkaneveknél ugyanez. www.milkywai.hu-t se lehet.
2023. febr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vedjegyeztethetsz szimplán földrajzi nevet.
2023. febr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 / #4 - De akkor mi a helyzet a "TIHANY" sajttal ?


Ha földrajzi nevet nem adhatunk, akkor a TIHANY sajt esetében ez hogy lehetséges ?

Vagy a SIÓ ital esetében ?

(meg az -i képzővel ellátott földrajzinevek esetében : GYULAI)

2023. febr. 17. 09:01
 6/7 A kérdező kommentje:

#1.) - A SIÓ (ital) / Balaton (csoki) / Tisza (cipő) / TÁTRA (villamos) / MARS (csoki) / Milky way (csoki) / Alföldi / Pannon - esetében pedig kitől kéne engedélyt kérnem ?


(például ha újat akarnék : DUNA , Alföld , Mátra , Bükk , Somogy....)

2023. febr. 17. 09:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan védjegy, hogy tihany így szóként bejelentve. A kommentemben is azt írtam, hogy szimplán földrajzi nevet nem védjegyeztethetsz. Ha az egy ábrában van benne vagy benne van, hogy Tihany sajt úgy már védjegyeztetheted, ha az áruosztályban is rögzíted, hogy ezt a védjegyet csak Tihany földrajzi területen előállított sajtokra igényeled. Ha olyat találsz, ahol le van védve egyszerűen ilyen szó vagy az áruosztálya általános, akkor az tuti már 10 éves védjegy vagy még több és még a régi védjegytörvény alapján lett bejegyezve.
2023. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!