Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Több mint 30 éves hagyatéki...

Több mint 30 éves hagyatéki eljárást hogy lehet legegyszerűbben, leggyorsabban megnézni?

Figyelt kérdés
Nem találjuk a hagyatéki eljárást, van egy autò amit el szeretnék adni, ehhez szeretnénk igazolni, hogy én vagyok a tulajdonos. Amit hallottam, hogy pòthagyatéki eljárás,de gondolom, ez hosszú.

2023. febr. 20. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az eljárást kell megnézni, hanem a hagyatéki végzést. Ha abban nem szerepel, ki örökli az autót, akkor póthagyaték kell. Akkor is, ha te vagy az egyetlen örökös vagy ha épp mindenki tudja, hogy te kaptad az autót.
2023. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A jegyzőnél kell keresni a korábbi hagyatéki tárgyaláson született végzést - amit az 1-es mondott. Másolatot kell kérni róla.

Általában a hagyatéki tárgyalást az elhunyt lakóhelye szerinti önkormányzatnál végzi a jegyző, ott érdemes próbálkozni egy másolat megszerzésével, elvileg minden ilyenről lennie kellene nekik valahol a nyilvántartásban példánynak. Bár a 30 év azért húzós.

Milyen autó az amit 30 évvel ezelőtt örököltél és most el akarod adni?

2023. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Nem az eljárást kell megnézni, hanem a hagyatéki végzést. Ha abban nem szerepel, ki örökli az autót, akkor póthagyaték kell. "


Ok, köszönöm, gondolom szerepel benne, de előbb látni szeretném, ennek nem tudom a leggyorsabb, legegyszerűbb mòdját, remélem nem szükséges póthagyaték.

2023. febr. 20. 22:26
 4/11 A kérdező kommentje:

"Általában a hagyatéki tárgyalást az elhunyt lakóhelye szerinti önkormányzatnál végzi a jegyző, ott érdemes próbálkozni egy másolat megszerzésével"


Köszönöm, akkor legelőször az önkormányzathoz menjek? Azt mondta egy ismerős közben, hogy kormányablakhoz szerinte.

2023. febr. 20. 22:29
 5/11 Kései Sirató ***** válasza:
Nemzeti Levéltárban. Kell hozzá a halotti anyakönyvi kivonat, és annak igazolása, hogy érdekelt vagy az öröklésben. HA gyereke/ unokája vagy, akkor ezt kell igazolni születési anyakönyvi kivonatokkal - így tudod egyáltalán kérelmezni.
2023. febr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kései Sirató ***** válasza:
Ha te lettél a tulajdonos, miért nem lett átírva?
2023. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Ha te lettél a tulajdonos, miért nem lett átírva?"


Nem tudom, hogy át lett-e ìrva, ezt szeretném kideríteni én is. Szerintem át lett ìrva, de nem tudom biztosan, nehéz felkutatni a hagyatéki végzést a hosszú eltelt idő miatt.

2023. febr. 22. 04:50
 8/11 Kései Sirató ***** válasza:
Azt, hogy az autó át lett-e írva, azt a gépjárműnyílvántartásban meg tudják neked nézni a Kormányablakban. Én első körben oda mennék és ott érdeklődnék, mert ez az egyszerűbb. Az 5-ös, és 6-os is én voltam.
2023. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ha nem találjátok a hagyatéki eljárást, akkor először érdemes felkeresni az illetékes bíróságot vagy az örökhagyó lakóhelye szerint illetékes járásbíróságot és kérdezni, hogy van-e hagyatéki ügy nyilvántartásukban az örökhagyó nevével. Ha van, akkor lehetőség van kérni az ügy másolatát.


Ha nincs nyilvántartásban az ügy, akkor valószínűleg az örökhagyó halála után megszűnt a hagyatéki eljárás, és a hagyaték törvényes örökösei között került szétosztásra. Ebben az esetben érdemes felvenni a kapcsolatot az örökhagyó rokonaival, vagy azokkal, akikről tudjátok, hogy résztvettek a hagyaték felosztásában, és megkérdezni tőlük, hogy van-e bármilyen dokumentum, amely igazolja a tulajdonjogotokat.


Ha egyáltalán nem sikerül megtalálni semmilyen dokumentumot, akkor esetleg szükség lehet egy póthagyatéki eljárásra. A póthagyatéki eljárás során az örökhagyó halála után történt események alapján határozzák meg az öröklési jogosultságokat, és rendelik el a hagyatéki vagyon felosztását. Az eljárás időtartama függ az egyes esetektől, de ténylegesen hosszadalmas lehet. Javasolt, hogy először keressétek meg az előbb említett lehetőségeket

2023. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kései Sirató ***** válasza:
Na, mizújs, bementél a Kormányablakba?
2023. márc. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!