Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az elítélt a börtönben nem...

Ha az elítélt a börtönben nem akar megfürödni, akkor kötelezhetik valahogyan hogy megfürödjön?

Figyelt kérdés

Vagy valaki más megfürdetné őt a börtönben?


Jogában áll eldönteni hogy ő nem akar fürdeni a börtönben?



2023. febr. 21. 19:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
96%

Jó a kérdés, érdekel a válasz is. :)

Feltennék itt egy másik kérdést is: mi van, ha enni/inni nem akar?

2023. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A fürdőbe mennie kell, azt a 'napirend' garantálja, persze nem naponta van, de ott már azt csinál, amit akar. Ha büdös, akkor a rabtársai, cellatársai toleranciáját feszegeti, eltűrik e neki, vagy sem.

Enni, inni nem muszáj, ha nincsenek ezzel kapcsolatos követelései, akkor nem törődnek vele. Esetleg megkérdezik, miért nem eszik, vagy akar e ezzel valamit, de ha semmit, akkor magánügy.

2023. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Ha nem iszik, akkor viszonylag hamar kiszárad. Azt is ráhagyják?
2023. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem iszik, nem eszik, akkor átviszik rabkórházba, gyomorszonda és majd úgy kapja kombináltan az infúziót és a pépes kaját csövön át.
2023. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 DK-s ***** válasza:
100%

Szívesen válaszolok a kérdéseitekre, de remélem nem személyeskedéssel folytatjátok. A kérdés egyértelműen börtönviselteket céloz, tehát kérem mellőzni a háborgást ezt illetően.


Fürdés:


Dolgozóknak naponta, "nemdolgozóknak" hetente kétszer. Nem kötelező.


Ha valaki kitalálná hogy márpedig nem fürdik, akkor a vele egy zárkában lévő, átlagosan 10-12 ember jobb belátásra bírná. Fizikai erőszak alapból játszik.



Evés, ivás megtagadása:


Az ivás megtagadása pár napon belül kórházat eredményezne, ahol eszméletlen állapotban infúzióra kötve nyomnak egy "reset"-et, tehát kezdheti elölről. De ezt a börtönben is megoldják, tehát ki sem kell szállítani. Nem ismerek példát, nem is hallottam még hogy valaki ezzel próbálkozott volna. Ezt kényszerítő-eszköznek akarják használni valamilyen cél elérése érdekében, és az ivás megtagadása erre alkalmatlan.


Evés megtagadása:


Ezt én is végigcsináltam, első kézből kapod az infót.


"Étel-megtagadás" esetén a történet folytatása kétféle lehet, az indoklástól függően. Ha az indok valamilyen cél elérése, akkor tájékoztatják hogy ezzel nem fogja elérni, mert senkit nem hat meg a h'lyesége. Ha már összeesik, tehát tudható hogy nem kamuzik, akkor átszállítják a rabkórházba ahol folyamatos megfigyelés alá kerül. Ha az állapotából kifolyólag eszméletét veszti, kapja az infúziót, ami visszabillenti az állapotát. Játszhatja a szabadulásáig, az útszéli kutyát sem érdekli.


A másik változat, amikor az étel-megtagadást azzal indokolja, hogy így akar öngyilkos lenni. Én voltam akkora marha, hogy ezzel indokoltam. Valójában csak qrvára untam már a sittet, és azt akartam hogy történjen már valami. Mindegy mi, csak kicsit szakadjak már ki abból a környezetből.


Nos, ezt sikerült. XD


Rabkórházba kerültem egy hét megfigyelésre. Miután teljesen nyilvánvalóvá vált hogy nem szórakozok, és már tényleg nem eszek több mint három hete, az indokom pedig öngyilkossági szándék volt, ezért átszállítottak az igazságügyi megfigyelő, és elmegyógyító intézetbe. Napi 3X1 haloperidol injekció a farizomba két héten keresztül de úgy, hogy a második hét végére már csak az ágyról legurulva tudtam felkelni, úgy fájt a seggem.


Az éhségsztrájkot már az első napon megoldották. A haloperidol egy erős nyugtató. Amikor délben észhez tértem, csak annyit fogtam fel hogy kaja van előttem, éhes vagyok, és ettem. Úgy leszedáltak két hétre, hogy alig emlékszem valamire. Elment a kedvem az ilyesféle időtöltéstől. XD

2023. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 DK-s ***** válasza:
89%

#4-nek:


A gyomorszondát kb 20 éve betiltották.

2023. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
DK-s, neked elhiszem. Köszönöm a javítást!
2023. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Katona Szkott válasza:
100%
Én csak attól félek, hogy nekem kell majd a szappant felvenni. :'(
2023. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 DK-s ***** válasza:
100%

#8-nak:


Tévhit.


A sitten nem divat a homoszex, a b'zikat pedig rühellik. Nagyon.


Bár alapesetben nem baxtatják ha valahogy kiderül, de mindenki megveti. Nem nyúlhat közös vízmelegítőhöz, más poharához vagy a kávéskanálhoz, stb ...


Ki tudja mit fogott korábban?! Ne nyúlkáljon.

2023. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mennyire gyakori a nemi erőszak a börtönben?
2023. márc. 18. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!