Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betudom jelenteni a NAV-nál,...

Betudom jelenteni a NAV-nál, hogy a tulajdonos nem adózik a bérleti díj után?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Be. De ne legyél ebben biztos, attól hogy te nem tudsz róla adózhat utána.

Van hová menned?

2023. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha be tudnád már bejelentetted volna, nem itt kérdeznél hülyeségeket.
2023. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Be. Ő meg be tudja neked jelenteni, hogy tipli a kecóból.
2023. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És honnan tudó hogy nem fizet?
2023. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod *
2023. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem ad bizonylatot, illetve a bérleti szerződés nincs közjegyző által hitelesítve. Azért leszek vele rohadék, mert bele köt mindig valamibe, illetve váratlanul bejelentette emel a bérleti díjon, pedig én tisztességes voltam vele végig!
2023. febr. 21. 22:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Engem amúgy megbűntethetnek, hogy több mint 1 év után szólok csak?
2023. febr. 21. 22:20
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

a: az hogy nem ad bizonylatot, az nem jelenti azt hogy nem adózik. Ha utalással fizetsz, akkor pedig nem is kell adnia.


b: az hogy közjegyző által nincs hitelesítve a szerződés, szintén nem jelenti azt hogy nem adózik. Nem kötelező, de elég jó ha van.


Miért ne jelenthetné be hogy emel a bérleti díjon? Én is mindig tisztességes vagyok a Tescóban, mégis mindennek felment az ára.

Beleköt valamibe? Talán azért mert bele tud?


Nem sok közöd van ahhoz hogy fizet e adod vagy sem, max annyi, hogy ha nem és megbüntetik, akkor majd tuti felemeli a bérleti díjat a mostaninál is magasabbra, hiszen szerinted az adót összegék ki fizeti meg?

Elárulom: a bérlő. Bele van kalkulálva a bérleti díjba.


Nekem utalással fizetnek a lakóim, soha nem kaptak bizonylatot, és közjegyző se hitelesítette a szerződéseket. Fogalmuk sincs arról, hogy adózok e, és semmi közük nincs is hozzá.


(Ha velem szívóznál így, akkor másnap már biztos hajléktalan lennél, és jöhetnél ilyen-olyan fenyegetésekkel, jelentgetésekkel, a kutyát nem érdekelné)

2023. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizonylatot nem kell adni, a készpénzes fizetés esetén kötelező valamilyen dokumentumot írni, hogy milyen jogcímen ki-kinek ad mennyit, de ha ez hiányzik, az sem jelenti azt, hogy nem adózik. Szerződést még ügyvéd előtt sem kötelező kötni, nem hogy közjegyző előtt (aki ráadásul havi bérleti díj összegét elkéri a munkájáért, előtte pedig ügyvédhez is kell menni).
2023. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező neked mikor kell bevallani a tavalyi adódat? Eddig nem tudtad, hogy idén május 20-ig lehet bevallani? Na a bérbeadódnak is ugyanez a határidő.
2023. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!