Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Találtam egy pénztárcát,...

Találtam egy pénztárcát, benne 8000 forinttal, elpostáztam a tulajdonosának (pénzzel együtt), de fel akarnak jelenteni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy tinifiúé volt a pénztárca, benne iratokkal és pénzzel, miután elküldtem felhívtak a szülei (beleírtam a telefonszámom) és azt mondták hogy a pénztárcában 25000 forint volt, emiatt felfognak jelenteni lopásért. Mit tehetek, nagyon megvagyok ijedve és szomorú is vagyok. Tárgyalásra kell járnom majd? Még sose volt ilyesmi ügyem.
2016. ápr. 15. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Jobb lett volna, ha a rendőrségen adod le.
2016. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Hajrá. Nincs az az isten, hogy bebizonyítsák, hogy annyi pénz volt benne.
2016. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon kamu szaga van. De ha igaz lenne , ki kellett volna minden pénz szedni belőle. Egyébként úgy se tudnak veled mit csinálni. Mert mi van ha egy másik ember is megtalálta előtted és ő is becsületes volt . Csak a többit kivette belőle.
2016. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tettek bejelentést mikor eltűnt a tárcája a gyereknek (mert esetleg lopásra gyanakodtak) akkor így utólag kicsi az esélye, hogy foglalkozna velük bárki is. Nincs bizonyíték arra, hogy mennyi pénz volt benne.

Persze az sem kizárt, hogy a roppant kedves tinifiú szívat és így akar kicsikarni egy kis plusz pénzt.

A telefonszámodat butaság volt megadnod. A rendőrségre kellett volna vinni a tárcát, vagy ha már elküldöd akkor teljesen anonim módon.

2016. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%
Mondd nekik, hogy hajrá (nem tudják bizonyítani, hogy amikor megtaláltad mennyi volt benne), és tedd hozzá, hogy igazi tajparasztok, és mostmár bánod, hogy nem a tűzbe dobtad az egészet, hogy nemhogy a szaros nyolcezrüket bukták volna, de még az iratok miatt is rohangálhattak volna ha tudod, hogy ennyira bunkók.
2016. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Bizonyítsák be. Nincs az az ember, aki talál 25 ezret, meghagy belőle nyolcat és visszaküldi a tulajnak. Aki ki akarja lopni egy talált tárcából a pénzt, az ki fogja venni az összeset, és leadja a tárcát a rendőrségen/visszaküldi azzal a mesével, hogy üresen találta. És még ebben az esetben sem éri meg perre vinni, mert semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy eredetileg mennyi pénz volt a tárcában.
2016. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem kell visszaküldeni, hanem leadni valahol!!!!

Ha továbbra is "szívózík" akkor mond meg neki, hogy bejelentést teszel: -rágalmazás

-hamís vád miatt

Sajnos vannak ilyen szemetek. Volt olyan, hogy a kisegítő-tanuló ápolólány a beteg-leltárnál beírta, hogy arany (ami ténylegesen bizsu volt). Majd amikor visszaadták a távozáskor a tulajnak, és látta, hogy a leltárban aranyként van feltűntetve a bizsu akkor felbátorodott. Azt mondta, hogy a bizsu nem az ővé és "adják vissza neki az "aranyát". Szóval ilyen szemetek vannak.


A másik eset: 16 év körüli lány talált egy laptop táskát benne írattárcát személyesíratokkal és apróval. Jóhiszeműen felhívta a tulajt, hogy átveheti. Majd megjelentek a lány ajtajánál: két tagbaszakadt "kopasz", egy kikent-kifent vén-ku.va ("tulaj") plussz két járőr. Keresték rajta a laptopot meg több tízezer forintot, meg követelték vissza rajta.


Szóval csak okosan.

2016. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi: ha segítségre van szükséged akkor írj nyugodtan. Legszívesebben felhívnám én, és elmagyaráznám neki, hogy vegyen vissza. Amúgy mennyi idős vagy?
2016. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Látod, látod.

Ezért nem szabad soha visszaadni.

2016. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az az isten, hogy egy tini fiú a zsebében 25.000 forintal mászkáljon az utcán.


Saját sztori: apum apartmanokat ad ki, szóval nincs takarítás meg hasonló, és jött egy család hozzá romániából. Másnap hívták őr, hogy a 2 10 év alatti gyereknek eltűnt a bőröndjéből 30.000 forint. Fejenként. Feljelentést tettek, de nem lett belőle semmit.


Szerintem ne izgulj, lehetetlen bebizonyítani, hogy annyi pénz volt benne, főleg, úgy, hogy akármennyit mondhatnak. Örüljenek, hogy meglett egyáltalán a tárcája a kis szarosnak

2016. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!