Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy irodalmi pályázatra...

Ha egy irodalmi pályázatra beküldöm az versemet/novellámat, és megjelenik nyomtatásban, akkor a saját verses/novellás kötetemben kiadhatom?

Figyelt kérdés
Kinél vannak ilyenkor az írásom jogai?

2023. febr. 22. 14:58
 1/3 Molyember ***** válasza:
92%
Kérdezd meg a kiadót.
2023. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Én egyszer beküldtem egy novellámat egy pályázatra. Nyertem, megjelent nyomtatásban. A kiadóval kötött szerződés értelmében öt évig nem publikálhatom máshol (nem is akarom, eleve olyan írást küldtem be, amit később saját kötetben nem is szerettem volna megjelentetni), de gondolom, ezt egyéni esete válogatja. Valamilyen szerződést biztosan aláírattak veled is.
2023. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mit írtál alá. Attól hogy beküldted, nem mondtál le még a jogaidról, de ha aláírtál egy szerződést, akkor abban lehet ilyen kitétel, hogy csak ők publikálhatják.
2023. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!