Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek-e animés...

Megbüntethetnek-e animés felső nyomtatásért saját célra? Vagy a hordásáért?

Figyelt kérdés
Szóval neten kiválaszottam egy képet, azt szeretném pólóra nyomtatni, magamnak szeretnék egy felsőt belőle. Ha hordom ezért kaphatok bűntetést? Ugye nem csak otthon szeretném hordani.. :)

2015. okt. 3. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kelt másokban megbotránkoztatást, nem ízléstelen és nem közszemérem sértő, akkor a kutya nem foglalkozik vele és nem kérdezi senki.

Erre nincs különösen jogszabály!

Csak akkor lehet bajod, ha pl horogkeresztet, vörös csillagot, sarlós kalapácsot és egyéb gyűlölet keltő szöveget tartalmaz!

Normál esetben semmi bajod nem származhat belőle!

2015. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Az előző jól írta + még akkor is lehet belőle baj ha áruba bocsájtod. Leírás alapján nem hiszem, hogy ezt szeretnéd, ezért a veszély nem fenyeget.
2015. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Isten ments.. Egy kosárlabda meg 3 srác van rajta a képen, rendes ruhában, szóval még csak nem is meztelenek.. :D

Nem áll szándékomban árulni vagy terjeszteni.

Csak ezekkel a jogokkal nem vagyok tisztában.

Nem honlapra szeretném feltenni, nem úgy állítom be,hogy én készítettem a képet,mint fan vagy ehhez hasonlók.. Hanem simán hordani akarom egy felsőn,mert nagyon megszerettem az animét :)

2015. okt. 3. 21:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és Köszönet a Válaszokért,ment a zöld :)
2015. okt. 3. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!