Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1997 óta teljes árvaellátás...

1997 óta teljes árvaellátás járt volna. Ezt az összeget amitől elestem vissza lehet igényelni? Bővebben lennt

Figyelt kérdés
1990 óta jár az árvaellátás anyukám után. 1996ban volt apukámnak egy balesete, melynek következtében lerokkant. Rokkantnyugdíjat kap. Múlthéten voltam bent a NYUFIG él teljesen más ügyben és ott egy kedves ügyintéző felhívta a figyelmemet hogy miért nem teljes árvaságit kapok. Meg volt lepődve és egyből íratott is egy panaszt, hogy nekem a teljes jár. Namost ez kinek a hibája? Mi honnan tudjuk, hogy a másik élő szülő rokkantsága után teljes jár? Nem a nyugdíjfolyósítónak kellett volna ezt jelezni felénk? Szerintetek ha kérvényezem hogy ami járt volna azt fizessék ki mit szólnak? Jogom van hozzá nem? Kinek a hibája?
2010. okt. 5. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki tartozik neked és nem kéred öt évig még az is elévül. Amúgy nem tudom a pontos választ, de nem bizakodnék nagyon a helyedben.
2010. okt. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!