Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mozgáskorlátozott igazolványt...

Mozgáskorlátozott igazolványt hol lehet igényelni és mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Mielőtt még valaki azt hinné, én is a sok tahó, BMW-s közé tartozom, leszögezem, hogy NEM, én valóban jogosultnak érzem magam egy ilyen igazolványra. Néhány éve 67%-osra lettem leszázalékolva, majd valami hülye ötlet miatt a 67%-osokat 50%-ra helyezték át. Mindegy, a lényeg az, hogy 50%-os rokkant vagyok.


Mostanában, amikor a hírek napról napra arról szólnak, hogy senkiházi kis majmok a 20 millás BMW-jükkel rokikártyával parkolnak, én meg fizetek mint a katona, azóta úgy érzem, én igazán jogosult lennék egy ilyen használatára. Ja, és kamu rokkant sem vagyok, születésemtől fogva jelen van a rendellenesség.


Arra lennék kíváncsi, hogy milyen úton, hol és hogyan lehet ilyet igényelni? A háziorvosnál? Vagy szakorvosnál kell? Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. máj. 11. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Az anyámnak most igényeltük. Viszonylag egyszerűen, simán ment, de ő tényleg nem tud menni. A háziorvos intézte, ő elküldte két szakorvoshoz, akik javasolták a kártyát, és ennek alapján a helyi polgármesteri hivatalban adták ki.
2011. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!