Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös tulajdonnal...

Osztatlan közös tulajdonnal probléma van a szomszéddal, ebben az esetben mi az eljárás?

Figyelt kérdés

Egy nagy ikerázban élünk, ahol a telek osztatlan közös tulajdona a két lakásnak, a lakások viszont önálló helyrajzi számon vannak, így társasházként üzemelünk.


Van egy tárolóépületünk, ami évek óta ázik és rozoga, statikus szerint is életveszélyes. Én a mielőbbi teljes bontás híve vagyok, nehogy másnak is kárt okozzon ez a vacak. A másik tulajdonos viszont nem járul hozzá a bontáshoz, mert ő még használni akarja, de elvárja hogy közös költségen renováljuk.


Kértem, hogy írjunk egy papírt, hogy ő a kizárólagos tulajdonosa a tárolónak, innentől minden felelősség őt terheli a jövőbeni károk miatt, de erre nem hajlandó.


Mit tudok tenni?


2023. febr. 23. 12:05
 1/4 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben meg vagy lőve jogilag.
2023. febr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálhatjátok megosztani a telket úgy, hogy az ő részére kerüljön a bódé. Onnantól csak az övé.
2023. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 igen, ezt is próbáltam felajánlani, de ebbe nem egyezik bele..
2023. febr. 26. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:
3: Nézd, társasház normál esetben csak akkor köteles valamire, ha közgyűlés megszavazza. Ha te nem szavazod meg, elvileg nem lesz felújítva a bódé. Akkor megvárjátok, míg összedől.
2023. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!