Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Itt jogilag kinek van igaza ?

Itt jogilag kinek van igaza ?

Figyelt kérdés

Ahányszor FB-n látok valami posztot bárilyen streaming szolgáltatóval kapcsolatban akkor jönnek azok akik egyből mondják , hogy minke fizetni havi 2500ft-ot amikor torrentent minden film meg zene fent van. Tiszta hülyék az emberek és nem veszik észre, hogy ezzel vissza szoktatnak minket a fizetésre.

Az ilyen oldalak meg azt mondják , hogy ez amúgy is fizetős buli lenne és illegális a torrent



2023. febr. 25. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Nyugodtan lehet torrentezni, ha valaki nem akar fizetni. De ma már nevetséges összegért kapod a streaming szolgáltatást, ami jó minőségű, nem akadozik, nem kell letölteni meg tárolgatni a filmeket, stb.

Nem, nem éri meg egész évben párhuzamosan minden szolgáltatónál fizetni. Rotálva, mindig másikra befizetve viszont megéri. Legalábbis az emberek többségének.

Most a jogi dolgoktól eltekintve nyugodtan nevezhetjük a streaming szolgáltatást kényelmi szolgáltatásnak a torrenthez képest. De olyan kényelmi szolgáltatás, ami ár-érték arányban elég jó.

2023. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Amikor havi pár száz forintért konkrétan megkaphatod legálisan azt amit szeretnél akkor mi értelme mindent lopni?

Mert ez lopás, hiszen a torrentezésből éppen csak annak nem jut semmi bevétel aki neked azt a filmet, zenét elkészítette.

Gondolj bele abba, hogy te készítesz egy videót azzal a céllal, hogy a munkád eredményéből neked lesz pénzed. belefektetted a saját idődet, pénzedet, eszközeidet és a te ötletedet valósítod meg. Majd mások elkezdik a legális csatorna helyett ahová te feltöltötted máshol egymásnak másolgatni és neked egy fillér sem lesz belőle. Akkor is úgy gondolnád, hogy jobb a torrentezés, mint egy streaming szolgáltatónak fizetni havi 1-2 ezrest?

Én is szoktam néha így filmet nézni, de alapjáraton van Netflix és más előfizetésünk is, legalább a többségében legálisan nézem a filmeket.

2023. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A letöltés nem illegális, a megosztás igen.


De a kérdés inkább etikai jellegű volt, nem jogi. Én többnyire klasszikus művészfilmeket nézek, nekem általában nem opció a streaming.

2023. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!