Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabályt sértett, ha levideózo...

Szabályt sértett, ha levideózott a ferfi?

Figyelt kérdés

Tegnap Debrecenben a Mikepércsi úti edzőterembe mentem, ahol este 5-től 9-ig súlyemelő, erősítő edzések vannak. Bementem érdeklődni, hogy lehet e jönni. Tavaly nyáron július közepe körül az öltözőből eltűnt egy ötezres, ezt mondták a rendőrök tavaly, de nem tudták ki vitte el. Kamera nincs. Lényeg, h tegnap este 6 órakor bementem az előtérbe és leültem. Jött egy sportoló és kérdezte, hogy segíthet-e, mondom edzésre lehet e jönni, itt van e az edző. Mondta, hogy itt van, szól neki, de olyan fura hangon mondta nekem. Beme t a terembe és kijött az edzővel. A sportoló úgy jött ki, hogy az edző mellé állt és karba tette a két kezét, úgy hogy a karjával fogta a telefont és a hátlapja a kamerája felém volt. Szorította a hasához. Biztos videózott, csak azert úgy tartotta a tehefont, hogy nehogy azt higyjem, hogy videóz, hanem csak mintha fogná a karjával a telót. Az edzővel közben beszéltem, hogy lehet e jönni, és mondta, hogy majd majusban indul kezdő csoport, majd akkor lehet. De olyan furcsán beszélt hozzám mintha egy fogyatékossal beszélne, vagy mint egy gyerekkel lassabb beszéddel. Gyanús lehettem nekik. Majd ezután elköszöntünk és eljöttem, ők meg bementek. Szerintem a sportoló, hogy ott állt mellette és furcsán karbatett kézzel fogta a telefont, az edzővel való beszélgetésünket végig felvette, mármint az én arcom. Szerintem, miután eljöttem és, ha aznap este valakinek tűnt el pénze, akkor hívják a rendőrséget és azt a videót megmutatják a rendőrségnek.


Viszont ha videózott és bármi miatt videózott, akkor sértett szabályt a sportoló, pl személyi jogok megsértése?



2023. febr. 28. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem, de remélem, elkapnak végre.
2023. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha levideóz az nem tilos

Ha visszaél vele, közzéteszi, felhazsnálja valamire az engedélyed nélkül akkor az már büncselekmény


Amugy meg jaja, nem kell besúrrani mindenhova lopkodni és akkor nem fognak levidijózni:)

2023. febr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Levike-Levike, hát házhoz mész a pofonért?
2023. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Unom már, hogy minden edzőteremben van legalább egy rendőrpofa.

Jöttem el és akkor érzezett egy kézi sporttaskával egy 52-55 év körüli férfi. Annyira nézett. Az biztos, hogy rendőr.

2023. febr. 28. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kellene törvényt szegni, erre az opcióra nem gondoltál még?
2023. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Levike, kiestél a karakterből, ez majdnem értelmesre sikerült
2023. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Levike! Biztosan átgondoltad ezt? Edzőteremből akarsz lopni? Ott ha nyakon csípnek el érik a szádat :)

Meg amúgy ez lenne a nagy jó útra térés?!

2023. márc. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mert edzeni nem lehetne menni? Ahol van 1 rendőr és esetleg ismer, biztos szól az edzőnek, hogy ne engedjen be. De mondom, minden sportlkubba, edzőterembe van legalább egy rendőr. Sehova nem tudok így járni. Így marad az otthoni ásványvizes flakonok emelgetése, persze vízzel tele, mert súlyzóm nincs.
2023. márc. 1. 14:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyula, de te pont abba a klubba mész, ahol nem 1 rendőr van, hanem egy egész szakasznyi.


Illetve mindenki tudja jól, hogy nem edzeni akarsz te. Csak gyanú elterelésnek szánnád, gondolván: aki klubtag, bérlete van, az biztos nem lopna onnan.

Hát Levike, ennél korábban kell felkelned. ;) Ez így nem fog működni

2023. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!