Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit érdemelnek szerintetek a...

Mit érdemelnek szerintetek a Kolontárt és Devecsert elpusztító katasztrófa felelősei?

Figyelt kérdés

Van egy galéria a neten, nagyon jól látszanak a repedések a tározón.

[link]


2010. okt. 5. 23:03
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tisztában a részletekkel. Átszakadt egy gát, miben felelősek?
2010. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki tényleg ludas ebben, akkor legalább meghempergetni a cuccban.
2010. okt. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
Jó, de konkrétan mi történt? Mitől szakadt át?
2010. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen esetekben értelmetlen dolog a felelősöket keresni.
2010. okt. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
70%
Én csak azt nem értem miért kell ilyen ártalmas szemetet magasan tárolni hogy befolyhasson több településre? Kik azok az állatok akik így csinálták meg?Milyen rohadtagyú barmok?
2010. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Tegnap átszakadt Ajkán a timföldgyártás melléktermékének a gátja. Hét települést öntött el a maró lugos vörösiszap. Addig négy halottról tudnak, közülük kettő kisgyerek. És a vizek, a földek, a házak, minden tele van a méreggel. A lúgtól megsérült 120 ember. Óriási környezeti katasztrófa. Állítólag a sok eső okozta, de a tározó gátja már sokkal előbb többször is megrepedt...
2010. okt. 5. 23:43
 7/45 A kérdező kommentje:
Ezt a gyárat elprivatizálta az előző politikai és gazdasági elit, csak a pénz volt a fontos, a biztonságra nem költöttek. Évtizedek óta nem.
2010. okt. 5. 23:45
 8/45 anonim ***** válasza:

Kínában egészen jól szabályozzák az ehhez hasonló eseteket. A tejpobotrány kapcsán is kivégeztek vagy 4 embert.

Amúgy ez a vezető hír a Yahoon, a BBC-n és a CNN külföldi rovatában. Sokan azt kommentelik, hogy nem lenne szabad ipart engedni az ilyen rosszul szabályozott országokba. Ez egy komplett vicc. Ha megírnám, hogy éppen az Eu-normák miatt került ki a vörösiszap a veszélyes hulladékok listájáról, el se hinnék nekem.

2010. okt. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
Értem, hát akkor egyértelműen a gyár a felelős. És a vezetőit kell felelősségre vonni.
2010. okt. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:

"Kínában egészen jól szabályozzák az ehhez hasonló eseteket. A tejpobotrány kapcsán is kivégeztek vagy 4 embert. "


Én már jó párszor javasoltam itt is a kivégzést de ezek a marharépák még a hozzászólásom is törölték. Pedig szerintem igenis sokkal célravezetőbb lenne.

2010. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!