Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetést érdemelnek a torrent...

Büntetést érdemelnek a torrentezők?

Figyelt kérdés

Ide inkább semmit nem írok,mert nem tudom megfogalmazni úgy,hogy ne legyen provokatív...

Szóval én nem.


2011. szept. 11. 11:50
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*Szóval én szerintem nem.
2011. szept. 11. 11:51
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2011. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%
Hát, az a baj, hogy egy-egy film elkészitése elég költséges. Ha mindenki ingyen szerzi meg, a gyártók veszteségesen jönnek ki. Ezzel hosszútávon azt érjük el, hogy csak gagyi, alacsony ktgvetésü filmek fognak készülni, mert nem éri meg beleölni annyi pénzt.
2011. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
És egy-egy jogtiszta egy millió forint feletti árú program? Amit mondjuk én is használhatok a munkámhoz?
2011. szept. 11. 11:59
 5/29 anonim ***** válasza:
A büntetés az azoknak jár akik ezt feltöltik az internetre és úgy osztják meg mások számára, az érdemel büntetést. Mindenki torrentezik főleg letöltenek, de van akinek még így is megéri filmet gyártani. Büntetést csak a feltöltők érdemelnek és a letöltés is úgy törvényszerű ha egy adott oldalra feltöltik bemutató célból és a letöltő azt 24 órán belül törli, de sokan csak kiírják lemezre és aztán törlik a gépről :)
2011. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Büntetést az érdemel, aki a vállalkozások (és a háztartások) bevételének felét adó képében elveszi. Hogy a p*csába vegyen meg mondjuk egy elektronikai tervező vállalkozás 3 millióért egy Altium Designert, ha az éves nettó árbevétele a pár milliós nagyságrendbe esik? És hát ugye működni is kellene, alkalmazottat fizetni, meg ilyenek.


A programozók bére is kissé túlhype-olt, nem hiszem, hogy indokolt az 500..800eFt nettó, amit többen haza visznek - már az egyéb munkák megbecsültségének fényében.


A filmekről: az Avatar pl. x millió dollár költségvetéssel készült (azaz x millió dollárba került), majd az első napon hozott 1,2x millió dollárt, azaz lett Cameronnak rajta 0,2x millió dollár haszna. Úgyhogy lópisztoly, nem fognak éhen halni Hollywoodban a torrentezés miatt. A pofátlanul magas extra ingyenélős haszon, az el fog maradni, de ezt tényleg annyira sajnálni kell?

2011. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem érdemelnek büntetést. Fizetőssé kéne tenni a torrentoldalakat, de megfizethető áron. Mondjuk, 2000Ft lenne a havidíja egy torrentoldalnak, de ez menne mindenkinek minden hónapban, kinek milyen filmjét, zenéjét mennyien töltötték le, mindenkinek olyan arányba. Simán megérné az embereknek is, és egy rakás pénzt keresnének a kiadók is. Csakhát nekik több kellene, sokkal több, a felhasznlók meg beintenek.
2011. szept. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt firtatni. Nekem pl (ahogy még sok embernek is)nem lenne pénzem sem zenékre, sem filmekre. A havi 2000ft is sok lenne nekem ilyesmire. Tudom, hogy ez így egyoldalú, meg kevesebb a bevételük a kiadóknak...de biztosan nem 70-80 ezret keresnek, mint egy átlagember, úgyhogy én nem sajnálom őket. Maradjon így minden.

23N

2011. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
27%

Miért érdemelnének büntetést?

Az emberi természetet nem lehet büntetni.

2011. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
A zene film letöltés különben nem is büntethető Magyarországon. Az, a torrent során fel is töltesz, az egy dolog. Csak jogi belemagyarázás, hogy ezzel nagyobb bűnrészességet követsz el, mint egy sima letöltő. Szoftver esetében szerintem amelyik nem biztosít otthoni felhasználásra normális feltételek mellett ingyenes, vagy megfizethető árú terméket, az meg is érdemli, hogy ingyen szedjék. Persze a játékok kivételek. Azokat meg adhatnák olcsóbban, vagy bérelhető megoldással pl féláron. Szerintem ha bérelni lehetne mondjuk 10 napra negyed vagy féláron, akkor sokkal többen vennék és talán a bevétel is több lenne. Aki meg évekig használja, az úgysem sajnálja rá a párezer forintot.
2011. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!