Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyéni vállalkozóként hogyan...

Egyéni vállalkozóként hogyan működnek a magánszemélyeknek elérhető kedvezmények?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy ha egyéni vállalkozó az ember (tehát nem cég, nem jogi személy), akkor megmarad-e pl. a lakossági rezsiár?


Aztán, ha veszek valamit a nevemre (pl. számítógép), akkor mi van a garanciával? Elég sok esetben magánszemélynek 3 év garancia van, cégnek csak 1. Egyéni vállalkozóként is csak 1 év jár?


Ugyanígy, olvastam, hogy pl. a webshopból vásárlás esetén cégnek nem jár a 14 napos elállás. És ha egyéni vállalkozó vagyok?


2023. márc. 5. 11:24
 1/6 MDaniel98 ***** válasza:
Elsőre úgy gondolom, hogy igen, a többire nem tudom mi a helyzet.
2023. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha egy eszközt cég részére vásárolnak, akkor az már céges felhasználású, értsd alatta, hogy nap-mint nap használatban van teljes munkaidő alatt.

Ez a feltételezés, ezért nem tartozik a fogyasztók (gyakorlatilag magánember) körébe.

Netes vásárlásnál is hátrányba kerül. Az idézett honlap alján...


[link]

2023. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Magyarán ha a vállalkozásba veszem, adószámmal, akkor nem vagyok fogyasztó, de ha magamnak, mint magánember, adószám nélkül, akkor igen.
2023. márc. 14. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Igy van..

"az már céges felhasználású, értsd alatta, hogy nap-mint nap használatban van teljes munkaidő alatt."

Ez az elhatárolás alapja.

Azért ha szerszámkölcsönző vállalkozásom van a példa kedvéért, és fogyasztóként veszek terméket, hogy hosszabb garanciát kapjak, összekapcsolhatják az ütvefúrót és a vállalkozásod tevékenységi körét, nem nehéz rájönni, a felhasználásra.

Meg fogják tagadni a szerszám kopása, kinézete miatt és a Te tevékenységi köröd miatt a garanciát.

2023. márc. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, ha veszek a gépembe még 16GB RAM-ot, az nem fog jobban használódni csak azért, mert szoftverfejlesztő vagyok, szóval ott nemigen vonják meg a garanciát...
2023. márc. 15. 09:00
 6/6 anonim ***** válasza:

A termékek köre széles, az általános szabály az, ami érvényes.

A kulcs: magánemberként vagy céges számlára veszed.

Ennyi..

És ha garanciális gondod támad céges számlára vásárolva, akkor a fogyasztóvédelem nem foglalkozik vele.

Ez megtörtént eset..

2023. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!