Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez mennyire normális, hogy ma...

Ez mennyire normális, hogy ma reggel munkába jövet kipakoltatták a táskámat a rendőrök?

Figyelt kérdés

Igazoltattak, és udvariasan de határozottan megkértek, hogy mutassam meg a táskám tartalmát. Mondták, hogy "közterületen tiltott eszközöket" keresnek, mikor megkérdeztem, hogy mivel indokolják az intézkedést.


Hétfő reggel, miért jó ez nekik?

Onnan 50 méterre a bevásárlóközpont előtt hamis parfümöket áruló és kötözködő egyéneket miért nem zargatják?


Teljesen átlagos kinézetem van, nem vagyok ápolatlan, nem járok bőrdzsekiben, és hasonlók.



2023. márc. 6. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Bevett gyakorlat, 4 éve a dunaújvárosi vasútállomásnál jártam így és kaptam 50 ezres bírságot, mert paprikaspray volt nálam. Pont a fent említett "egyének" miatt, de az "nem-ér-de-kel-te" őket.


Háborús és bevándorlási válsághelyzet van, szabad keze van a rendőrségnek.

2023. márc. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván történt valami a környéken, késelt valaki, vagy hasonló, azért ellenőriznek.
2023. márc. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
HA táskában eldugható fegyvert keresnek valamilyen büncselekmény okából, akkor arra keresnek rá, nem pedig a hamis parfümöket árulókkal foglalkoznak (akik mellesleg nem veszélyesek másokra nézve)
2023. márc. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Tegyél panaszt az eljárás ellen. Mondjuk, ehhez kell tudni az azonosítójukat.

Csak úgy random nem kutathatnak át köztelületen sem embereket, csak gyanú alapján. De kértek, és te engedelmeskedtél. Megtagadhattad volna, és továbbmennek.


Játszanak a hatalmacskájukkal, szánalmasak.

2023. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a rendőr kipakoltathatja.
2023. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
2023. márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
6: írhatnak bármit, de a veszélyjelzet(ek) miatt rendkívüli jogrend van érvényben.
2023. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az illegális árusok talán lefizették a karhatlmistákat, ezért nem ellenőrzik azokat.
2023. márc. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És mit találtak nálad?

Fél kiló porcukrot, egy cipószeletelő kést, egy nunchakut meg egy buzogányt..?

Melyik város?

dec. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!