Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaviszony végén kapott...

A munkaviszony végén kapott igazoláson a szolgálati időről hazudhat is a munkáltató? Mi a garancia ha leírja hogy mviszony 2010. júl. 2023.jan tartott, akkor végig be is voltam jelentve?

Figyelt kérdés
Mert ugye több olyan szakasz volt amikor az illető ki volt jelentve majd be lett jelentve majd újra ki.... és mégis a papíron az szerepel, hogy folyamatos 12 éves jogviszonya volt.
2023. márc. 7. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem választás kérdése. Ott van az adóhatóságnál pontosan vezetve ki mikor volt bejelentve.

A szolgálati idő nem csak azt jelenti, hogy konkrétan munkaviszonyban voltál a cégnél. Abba beletartozik többféle módon is az idő ha megfelelő járulékfizetés vagy épp a munkanélküli ellátás vonatkozik rá.

Online is le tudod kérni a korábbi munkaviszonyaid, szolgálati időd adatait. Nekünk most kellett a munkahelyhez frissen lekérni, a nyugdíjszámításhoz szükséges nyomtatvány a szolgálati időről. Pár nap alatt megküldik ingyenesen, azon minden nap amit munkában töltöttem vagy bármi módon szolgálati időm volt a gyermekek után igény bevett gyes-től a munkanélküli ellátáson át pontosan fel volt sorolva, a jövedelemmel együtt.

Így tudod biztosra megnézni, ha maga utána jársz vagy a kormányablaknál vagy ügyfélkapus azonosítóval online lekérve.

2023. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

" Ott van az adóhatóságnál pontosan vezetve ki mikor volt bejelentve."


nekem kiadták a papírom öt évről úgy hogy az adóhatóság szerint az 5 évből kettő esetében semmi nyoma hogy a cégnél dolgoztam.

Na ilyenkor mi van? És acég leigazolta hogy ott voltam, a NAV meg az OEP meg azt mondja nem voltam ott.

Na kakor kinek van igaza?

2023. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A NAV-nak.

Ez tipikusan az az eset amikor te azt hitted hogy be vagy jelentve de a cég átvert.

2023. márc. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ez tipikusan az az eset amikor te azt hitted hogy be vagy jelentve de a cég átvert."


TEHÁT AKKOR A VÁLASZ: A cég nyugodtan írhat nettó bármit a kilépő papírokra, vagy lebukik vagy nem, vagy feljelentik vagy nem....

Be sincs jelentve az év felében mondjuk (hogy a cégnek ne kelljen járulékot fizetnie...) de mégis kiadja a papírt hogy egész évben ott dolgzott.


ez a helyzet?

2023. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Ezek szerint nem sikerült megértened, hogy pont azt írtam le a kérdezőnek, hogy járjon utána és kérdezze le a valóságot az adóhatóságtól.
2023. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"d, hogy pont azt írtam le a kérdezőnek, hogy járjon utána és kérdezze le a valóságot az adóhatóságtól."


de a kérdező NEM EZT KÉRDEZTE....

2023. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"A munkaviszony végén kapott igazoláson a szolgálati időről hazudhat is a munkáltató?"


EZ VOLT A KÉrdés.

2023. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Most direkt játszod a hülyét vagy ez saját?

Majd ha megkérdezte a valóságot AKKOR fogja látni hogy amit a munkaadója a kezébe adott az hazugság volt-e vagy sem.

Mivel - ahogy le is írtam - a szolgálati idő nem csak azt jelenti hogy konkrétan be volt náluk jelentve munkavégzésre minden áldott napon.

2023. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"AKKOR fogja látni hogy amit a munkaadója a kezébe adott az hazugság volt-e vagy sem."


de NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!! Ennyire nehéz felfogni? NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!


Hanem az volt a kérdés gyengébbek kedvéért hogy a cég netó BÁRMIT AKÁRMIT leírhat a kilépőkön minden további nélkül.


ez volt a kérdés.

2023. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Azt a hisztis kis pofádat!

Hát akkor írd ki nagy betűkkel TE a választ a kérdezőnek amit TE annak gondolsz. Miért velem hisztizel?

Mint egy óvodás, komolyan olyan vagy. Mi lenne ha leszakadnál rólam és a kérdezővel beszélnél ezen túl?

2023. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!