Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon a nőknek...

X0 kérdése:

Magyarországon a nőknek szabad-e nőknek csupasz mellel lennie közterületen, fürdőben, stb.?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok nő, csak kíváncsi vagyok rá. Túrán a férfiak a hegycsúcsra felérve és leizzadva néha levetik a trikót is, máskor egy idős nő rám szólt hogy a nadrágot is leveszem? Amikor erdei aszfaltúton mentem el rendőrök mellett, hozzám se szóltam, pedig nem volt rajtam trikó. Namost elvileg ha nőknél megkövetelik a melltartót, a férfiaknál meg nem kell trikó, szabad meztelen felsőtesttel lenni, az diszkrimináció. Eszerint akkor nőknek is szabad melltartó nélkül lenni utcán, strandon, stb.? Számomra egyébként öltözőkben, ahol meztelenül vannak, mondjuk öltözőben, hogy ott nemek szerint különválogatják, az olyan mintha az egyik öltöző lenne a zsidóknak meg a cigányoknak, a másik meg a többinek. Az utcai meztelenséget is megengedném.

2023. márc. 10. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerinted ha holnaptól a nők félmeztelenül járkálhatnának az utcán, hányan élnének a lehetőséggel?
2023. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem sokan, de a kérdés nem ez volt, hanem hogy szabad-e, mert a tiltása diszkrimináció.
2023. márc. 10. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az utcai meztelenséget is megengedném."


Naturistaként támogatom az ötletet! :)


A közszemérem határozza meg, hogy ki mit nem mutathat meg. Férfiaknál ez a nemi szerv, nőknél szintén, plusz a mellek.

2023. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig, a nőknek a bugyi alatt semmi sincs, így egyáltalán nem értem, hogy miért szégyellősek sokak. A fenekük alakja is látszik bugyiban is, és feneküknél is semmi sincs a bugyi alatt.
2023. márc. 10. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Lekéne váltani a fideszt, és akkor mehetne a meztelekedés. De amíg ilyen bigott középkori vallásos kormányunk van addig ez istenkáromlásnak számít.
2023. márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs erre külön törvény. A strandokon az üzemeltető dönti el, hogy számára mi az, ami szeméremsértő, vagy mások számára zavaró. A Velencei Korzó szabadstrandon pl. hivatalosan megengedett a topless. Strandon meg lehet magyarázni, hogy le akarsz barnulni, kényelmesebb stb. Utcán ugyanezt nem tudom elképzelni. Azokban az országokban, ahol egy női mellbimbó látványától nem kap a társadalom egyből szívrohamot, ott sem pucérkodnak a buszon vagy az éttermekben, viszont vízközelben, parkokban előfordul, hogy valaki felső nélkül napozik. Németország, Dánia stb.
2023. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!