Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a nőknek...

Miért mondják, hogy a nőknek nem való a politika amikor Magyarországon a legjobb politikusok pont hogy nők?

Figyelt kérdés

Elsősorban Szél Bernadettre és Szabó Tímeára gondolok. Ők szerintem magasan a leghitelesebb és szimpatikusabb politikusok, ráadásul elszántak és aktívak is, nem úgy mint a többiek akik fényévente egyszer szólalnak fel. De említhetem Dúró Dórát aki bár kissé szélsőséges, de ő is hiteles és kiáll a véleményéért, vagy a kormány abszolút leghitelesebb tagját Novák Katalin családügyi államtitkárt.

Ugye azt szokták mondani, hogy a politika kemény dolog és egy nő nem állja meg ott a helyét. Szerintem pont ez a férfias keménység teszi tönkre az egészet. Egy nőt nem vakít el a tesztoszteron miatti hatalomvágy és megalománia ahogy azt itthon is látjuk. Vagyis ők nem építenének óriási stadionokat, kisvasutat stb. Aztán a nők szociálisan érzékenyebbek, ezért jobban foglalkoznának a hátrányosabb helyzetűekkel vagy az egyszerű kisemberrel is. Szabó Tímea például önkéntes ápolóként dolgozott egy kórházban, nem hinném, hogy bármelyik fideszes férfi politikus ezt megtenné.

De itt van Trump meg Putyin akik Észak-Koreával karöltve rendeznek közös farokméregetést, hogy kinek vannak jobb rakétáik, a háború szélére sodródva ezzel. Ez sem így lenne ha ott nők lennének a vezetők.

Az említett nők ráadásul anyák is, Dúró és Novák ráadásul háromszoros, szóval azt sem mondhatjuk, hogy karrieristák lennének.

Magyarországgal a legjobb ami történhet az egy ilyen hiteles, szociálisan érzékeny női politikus mint elnök.



2017. ápr. 20. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Hát, eddig nekem nem akadt szimpatikus női politikus, de a tegnapi két felszólalása az említett hölgyeknek az azért nagyon rendben volt. Ilyen hangokra van szükség. A kormányra ugyan hatással nem lesznek, azok ugyanis nem hallanak már semmit, mert kb. Putyin vastagbelénél járhatnak. De az embereknek meg kell hallaniuk azokat az igazságokat amiket ez a két hölgy összeszedve előadott. Bravo!
2017. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fene se tudja...

De érdekes módon, ha történelmi alakok közt szétnézek politikai téren, a női nemből nem sokat látni közöttük.

2017. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
A legutolsó ebből a szempontból, aki hirtelen eszembe jut -bár briton földre való-, az Margaret Thatcher, a Vaslady.
2017. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem ha te teljesen meg vagy győződve hogy jó nő nemű politikusok ülnek a parlamentben akkor a kérdésed egyszerű provokáció.Magyarországnak nem lessz női vezetője szerintem sem és az emberek többsége szerint sem.
2017. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Alain Delon ***** válasza:
30%
Én még férfiként se akarnék ezek közé a politikusnak nevezett gennyládák közé kerülni.
2017. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Talán pont azért, mert nincs meg bennük a hatalomvágy és a megalománia. Emiatt nem jutnak a húsosfazék közelébe a legtöbben.
2017. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Mert a nőnek a konyhában a helye.
2017. ápr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

"nincs meg bennük a hatalomvágy és a megalománia"


Komolyan sosem találkoztál még egyetlen nővel sem?

2017. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén szólva, Szél Bernadett, egyre vonzóbbá teszi számomra az LMP-t. Szóval, részben egyetértek, de azért annak nem sok esélyét látom, hogy belátható időn belül női miniszterelnöke legyen Magyarországnak.
2017. ápr. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Én nem hallottam még senkitől, hogy nők nem valók politikusnak. Valószínűleg olyanok mondják, akik nem értenek egyet az általad felsorolt politikusokkal.


(Egyébként jó látni, hogy végre van egy kérdés, ahol pártfüggetlenül ítéli meg valaki, hogy jó-e egy politikus, nem csak megy a kedvenc pártja után...)

2017. ápr. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!