Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogom van telefonnal rögzíteni...

Jogom van telefonnal rögzíteni a rendöri eljárást közúti balesetnél vagy telefonhívást indítani a jogi képviselömnek?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy személyi sérülés nem történt, senki sem ivott, egy sima közúti baleset.
2023. márc. 14. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akkor minek ez az egész? Felesleges.
2023. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek neked jogi képviselő, ha semmi nem történt?
2023. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Ez így a biztosítókra tartozik, legfeljebb.
2023. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A biztosító is csak a rendőri jelentést kéri ki.

Nem érdekli a telefonos videózások, hogyan intézkedett a rendőr.


Egyébként ha csak anyagi kár van, meg is tudtok egyezni felelősség terén, nem képeztek útakadályt, nincs folyadék vagy sok törmelék az úton, akkor mire is kellene rendőrt hívni?

Max 1-2 fotó magadnak, félreálltok egy biztonságos helyre, kitöltikek a kéksárgát megy mindenki a dolgára, ennyi az egész.

Ha az egyik autó nem tud lábán továbbmenni, vagy balesetveszélyes lenne, akkor gondoskodj az elszállításáról. (Hidd el, jobb ha magad intézed, mert a rendőrséggel szerződött autómentők brutális áron jönnek.)

2023. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem videózhatsz, de az ügyvédedet akkor hívod, amikor akarod - és amikor felveszi. Ugyanis egyetlen ügyvéd sem fog neked 0/24 órában telefonos ügyeletet tartani.
2023. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem akarok belemenni a részletekbe, de indokolt lett volna, hogy rögzítsem a történéseket a másik érintett fél viselkedése miatt!

Az ügyvédemet is (aki a legjobb barátom és mindig felveszi nekem a telefont) is azért szerettem volna felhívni, hogy mit tanácsolt ilyen esetben.

2023. márc. 14. 11:16
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

És akkor miért nem hívtad?


Azért azt megnézném, hogy pl. az éjjel közepén is felveszi-e neked.

2023. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Vagy mondjuk, amikor épp a bíróságon tárgyaláson ül. Na, akkor pláne csak a te nyűgöddel fog foglalkozni természetesen, mert a legjobb barátod, és neked MINDIG felveszi. :D
2023. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem ül a bíróságon, nem jár tárgyalásokra, nem védöügyvéd. Az eset régebben történt és délelött 11 volt.

Egyébként éjjel is felveszi a telefont, ha úgy van. Mentem már érte éjjel 3-kor a Balatonra. De nem értem ez miért téma?

2023. márc. 14. 11:22
 10/15 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok védőügyvéd, mégis járok tárgyalásokra. :D Polgári ügyekben is lehet tárgyalni, nem tudtad?


Azért téma, mert marhaságokat beszélsz.

2023. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!