Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Online Nyomtatványkitöltő...

Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazás segítség névváltozás új adókártya?

Figyelt kérdés

Szeretnék névváltoztatás miatt új adóigazolványt kérelmezni. Már mindenem megvan (személyi, lakcím, TAJ), csak az adókártya szerepel a régi nevemmel. Viszont, ha ügyfélkapun keresztül igényelnék, egyszerűen nincs felsorolva a névváltoztatás, mint ok, ami a kettes menüpont lenne az ÁNYK nyomtatványa alapján. [link]

Valakinek volt már ilyen ügyintézése? Sikerült valahogy ügyfélkapun keresztül megoldani?



2023. márc. 14. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, erről már volt panasz korábban is olvastam valahol, hogy ez az opció az ONYA-ba nem szerepel... Ebbe az esetbe marad a hagyományos gépre telepített ÁNYK kitöltő, és a 23T34-es nyomtatvány telepítve hozzá, abba megtalálod, és beküldető.
2023. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nehezen rájöttem, hogy hogy működik, beküldtem ÁNYK-on keresztül, 3 percen belül visszajött egy elutasító üzenet, hogy nem a legfrissebb nyomtatványt küldtem be, holott a NAV oldalán csak az az egy fajta szerepel.... Szerintem kénytelen leszek bemenni.....
2023. márc. 15. 08:14
 3/4 anonim ***** válasza:

23T34 (fontos a 23-as előjelű)

Esetleg szervíz menü és frissítések, nem hozza ki hogy lenne frissebb?

2023. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem hozza ki. Azt töltöttem le, az utolsó dátum 2023.01.01. Azért az borzalmas, hogy egy ilyen egyszerű dolgot sem lehet online elintézni :D
2023. márc. 15. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!