Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megváltoztattam a nevem...

Megváltoztattam a nevem angolos hangzásúra mielőtt kiköltöztem Angliába. Mivel jár s hogy működik ha vissza változtatom az eredetire?

Figyelt kérdés

Addig oké hogy haza megyek vissza veszem a régi nevem, megcsinálok mindent ami kell ( személyi, útlevél stb) de mikor vissza jövök Angliába aztán hogyan tovább, fogalmam sincs.


Igazából a jelenlegi nevemmel mondhatni jobban tudok itt “érvényesülni” Mindenki kitudja mondani, egyszerű angolos név, megjegyzik. De magyar társaságban épp az ellenkezője és nincs kedvem magyarázkodni. Magyaroktól nem is szeretem ha a “kamu” nevemen hívnak 😀 Köszönöm a válaszokat!



2021. aug. 10. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én is Angliában lakom, de én nem változtatok ezért nevet. Nehezen ejtik ki, jegyzik meg, de nem baj. A fejemet emiatt megjegyzik, és az sokkal többet számít.
2021. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen döntsd el mit akarsz, mi legyen a neved és azt tartsd meg! Ne ugrálj ide vagy oda, hanem dönt egy név mellett! Ha neked fontosabb hoyg kint könnyebben mondják ki a neved akkor vállad, hogy a magyarok meg értetlenkedni fognak és el kell magyaráznod. Ha ezt nem akarod, akkor meg ne változtasd meg másra a nevedet csak mert majd az angolok nem tudják kimondani! Mivel te is kamu névnek nevezted, nyilvánvalóan nem akarod hogy ez maradjon a neved. Csináltasd vissza és utána meg tanítsd meg másoknak hogyan kell kimondani. rengeteg magyar származású ember él kint a briteknél is meg Amerikában is és megoldják.

Az egyik népszerű filmsorozatban pl. az egyik női szereplőnek volt Bela a neve, a történet szerint is Lugosi Béla után, aki az első vámpírt játszotta a filmvásznon. Nekik a Béla kiejtése már nem maradt meg, lett belőle Bela, és így jó volt egy női szereplőnek is. Semmi gond!

2021. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már eldöntöttem. Vissza akarom kapni a magyar nevem. Csak épp nem tudom hogyan zajlik ez a dolog. Pont ebben a pillanatban keresgélek, még nem olvastam végig [link]
2021. aug. 10. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy kell csinálnod, mint ahogy első alkalommal csináltad. Be kell adnod a kérvényt a névváltoztatásra. Nincs olyan, hogy "visszacsinálási eljárás". Most ez a neved és ha meg akarod változtatni, akkor pontosan ugyanazt az eljárást kell végig csinálnod.

Miért a brit oldalon nézed a törvényt?

2021. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennek aztán baromi sok értelme volt...
2022. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!