Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közszeméremsértésnek számít,...

Közszeméremsértésnek számít, ha egy nő (nem nudistastrandon) nem hord fürdőruhafelsőt (Mo.-on)?

Figyelt kérdés

És külföldön? Hol szabad, hol nem? A nudistastrandon miért szabad? Az nem ütközik jogszabályba? A feministák ezen is problémáznak? Hiszen a női mell nem számít nemiszervnek, illetve van pár férfi, akinek úgy néz ki, mint egy nőé. Tehát mivel különb a férfiaké?


Engem nőként zavarna, ha minden strandon félmeztelen nőket látnék, csak felmerül a kérdés.


Van egyáltalán erre a problémára megoldás? Minden értelmes véleményt szívesen fogadok.



2023. márc. 18. 11:50
A kérdező szavazást indított:
A nőknek is legyen joguk ehhez
Férfiaknak lehet, nőknek nem. A legjobb, ha így marad
Férfiak is hordjanak melltartót:DD (csak poén)
Nem érdekel, csináljanak amit akarnak
37 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
73%

Közszeméremsértés régóta nincs, de valahogy sok emberben így maradt meg.

Nehéz ezt szabályozni, eléggé gumiszabály jellege van. Sehol nincs leírva, hogy szabálysértés/bűncselekmény mások előtt meztelenül mutatkozni, nem véletlenül.

Nudista strandon teljesen természetes a meztelenség. De ha másokat bámulva maszturbálsz, ugyanúgy rád hívhatják a rendőröket. Swinger klubban (vagy ilyen jellegű strandon) viszont az is beleférhet.

Vannak országok, ahol minden strandon legális a teljes meztelenség is. Ha jól tudom, pl Spanyolország és Dánia ilyen.

Egyébként én annak örülnék, de nyilván sose fog megtörténni, hogy mindenki a saját öltözetével foglalkozna. Szerintem egy strandon ugyanúgy megfér egy meztelen ember, mint egy burkinibe bugyolált, tök jó lenne, ha együtt tudnának fürdeni. Csak sokak szerint az egyik elfogadhatatlanul sokat mutat magából, a másik meg túl keveset. :D

2023. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%

"Közszeméremsértés régóta nincs"


Van helyette a köznyugalom megzavarása.

2023. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
17%
Itt inkább a garázdaság valósul meg.
2023. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
83%

Tételesen nem ütközik jogszabályba; ahol egy férfi lehet felső nélkül, ott az egyenjogúság miatt egy nőnek nem lehet megtiltani ugyanazt.


Házirendbe ütközhet; de ha ugyanott egy férfi lehet félmeztelen, pl. uszodában, ott az üzemeltető kötelezhető a diszkriminatív házirend megváltoztatására.


A feministák pont azt próbálják elérni, hogy megszűnjön a nőket szigorúbban korlátozó öltözködési előírás.


Néhány éve Németországban sportot űznek ebből a bátor "tökös" :) nők. Bemennek az uszodába topless, van egy kis felháborodás, kiküldik őket rendőri segítséggel, aztán mennek a bíróságra, ahol természetesen nekik adnak igazat, az uszoda meg kénytelen kihúzni a nőknek kötelező felsőrészt a házirendből. Egyre több városban emiatt már elvileg bárki úszhat felsőrész nélkül; nők is. Ami persze nem nagyon tetszik a prűdeknek és az újabban sajnos egyre nagyobb számú muzulmánnak, nekik ugyanis szigorú öltözködési szabályaik vannak, és eszük ágában sincs tolerálni senkit, aki más szabályok szerint él.

2023. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egy igényes férfi felsőtest egyenlő egy igényes női felsőtesttel. Ezen az elven közmegegyezés alapján vonatkozzanak mindenkire ugyanazok a szabályok.
2023. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországon a topless szabad.


Azt tudom, hogy pl. Máltán nem.


Úgy tudom, országonként eltérő a szabály.


A teljes meztelenség csak nudista strandon megengedett.

2023. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
9%

Amit soha nem fogok felfogni ép ésszel az a következő:

A feministák hogy nem látják az összefüggést


a nők lenge, szexi, provokatív öltözködése . . ., és


a nem normális, lelkileg valamilyen módon beteg,

férfiak által elkövetett szexuális zaklatások között . . .


A nudizásról, stb. még nem is beszéltünk, ahol ugyebár a perverz figurák szokták keresni, és ki szokták figyelni a következő lehetséges áldozataikat...

2023. máj. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
77%
#7 a nemi erőszakot az eroszakolok követik el. Ők a probléma. Mentálisan labilis, gyenge férfiak kezeltessék magukat. Nem a világnak kell megváltozni, hogy ezeket a nyomorultakat pátyolgassák, hanem nekik kell. Nem fogok vigyázzba állni, csak azért mert idióták vannak. Nem adhatjuk fel az életet ezért. Vagy te se menj ki az utcára, mert mi van, ha egy elmebeteg majd belédszúr egy kést?
2023. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
19%

Te tényleg nem látod az Összefüggést?

Az emberiségben mi egymásnak embertársai vagyunk.

A Szavainkkal és a Testbeszédünkkel hatunk egymásra, és üzenünk egymásra.

(Pl. az egyik személytől a másik személynek adott megvető pillantásra. Nekem nőként például ez nagyon zavaró... Hiába hozzám sem értek. Ezeknek is van súlya.)


Egy szóval nem mondtam, hogy álljál vigyázban. Sem azt, hogy adjad fel az életet.


Természetesen, próbáld elkerülni a veszélyes embereket, amennyire tudod. Az önvédelmünknek az egyik része, hogy kerüljük a provokatív, túl sokat mutató ruhák hordását.

A legjobbat kívánom neked.

2023. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
44%

Ez a világ egy veszélyes hely, ahol vannak rosszindulatú személyek is. Ez mindig így volt, és mindig is így lesz sajnos. Ne ábrandozz, abból baj lehet...

Mindannyiunknak meg kell őrizni magunkat.

2023. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!