Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány éves kortól számít a...

Hány éves kortól számít a meztelen lány felsőtest közterületen közszeméremsértésnek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 12. 20:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Igazából azért érdekelne a dolog, mert rengetegszer látom, hogy 8-10 év körüli gyerekek simán flangálnak félmeztelenül (vagy akár teljesen) a parkban, strandon, tóparton, játszótéren, sőt a Szabadság téren is annál a szökőkútnál. Ugyanakkor ha egy 16 éves tinilány fürdene ott meztelenül, vagy feküdne a parkban félmeztelenül, akkor a rendőr jó eséllyel elvinné, holott még nem nagykorú (szóval az nem lehet a határa). Ezért érdekelne, hogy hol/hogy húzzák meg a vonalat? Ha nekem megszületik a gyerekem, hány éves korig lehet pucér a nagy melegben közterületen? :)
2016. aug. 12. 21:48
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a 16 éves tinilányt se vinnék el, legfeljebb megbámulnák. :)
2016. aug. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De az elvileg szeméremsértés nem? Vagy csak a férfiakat viszik el? :D
2016. aug. 12. 22:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat megvallva nem vagyok jogász, úgyhogy a törvényi szabályozásról csak annyit tudok, amit most egy rövid utánanézéssel ki tudtam deríteni: [link]


Ez alapján csak akkor lenne bűncselekmény, ha a nemi vágyát elégítené ki a leányzó (ami még ha így is van, akkor is ki lehet magyarázni azzal, hogy pl. napozik), vagy ha megsértené vele valakinek az emberi méltóságát, ami nyilván nem történik, mert egy női mell látványa nem sérti jobban senkinek a méltóságát, mint egy férfié.


Szóval szerintem lehet, hogy megbotránkoztatná a jelenlévőket, és az is lehet, hogy meg is szólnák emiatt, de jogilag szerintem nem lehet jobban belekötni, mintha egy férfi lenne meztelen felsőtesttel. :)

2016. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem közterületen (park, utca, tér egyéb) semmilyen korban nem illik meztelenül lenni. Félmeztelenül se nagyon.


A strand, vízpart más kérdés. Ott jobban elfogadott a meztelenség, bár egy fürdőben, vagy rendesebb szállodában nem.

2016. aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha kirívóan közösségellenesen és erőszakosan vagy félmeztelen, akkor elvisznek garázdaság miatt akár 8, akár 28 éves vagy.
2016. aug. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
És a szoptató anyák? Azok is levetkőznek, gyakran közterületen is, vannak, akik elég bátran, nem takargatják magukat.
2016. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xyasdd ***** válasza:
85%
Attol is függ mennyire "fejlett" a lány. Én már láttam 14 év körüli lányt akinek nagyobb mellei voltak az anyjánál :) de általánosságban az én véleményem szerint 10-12 éves korig.
2016. aug. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Németországban nyugodtan nudizhatsz pl. a Müncheni városi parkban is bárhány évesen.
2016. aug. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Szóval egy férfi betonozhat félmeztelenül nyáron a dögmelegben, de egy nő nem.
2017. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!