Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértésnek induló ,de...

Szabálysértésnek induló ,de bűncselekménynek minősülő cselekménynél milyen törvény szerint járnak el a hatóságok ?

Figyelt kérdés
Úgy értem a BTK alapján vagy Szabálysértési törvények alapján? Ilyenkor már csak a szigorúbb BTK alkalmazható? Vagy vissza lehet dobni 1 bűncselekményt szabálysértésre(feltett kérdés fordítottja) ? Esetleg bűncselekmény bizonyítottsága miatt teljesen megszüntetni(idővel) ?

2023. márc. 24. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Milyen az a "Szabálysértésnek induló ,de bűncselekménynek minősülő cselekmény"? Tudnal ra peldat mondani? Ugy konnyebb lenne helyes valaszt adni.
2023. márc. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

#1 ne légy gyagya.

Pl rendőri igazoltatás közúti szabálysértés miatt melynek során előkerül a szonda is..

2023. márc. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdést, de ha egy szabálysértésnek induló ügyről kiderül, hogy bcs, az onnét bcs. És ez visszafelé is így van.
2023. márc. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem emberünk itt olyasmire gondol, hogy:


Pistát a rendőrök előállítják garázdaság miatt, de csak a szabálysértési alakzat miatt.


Majd később kamera felvétel vagy tanú meghallgatás vagy bármi alapján kiderül, hogy Pista a garázdaság bűncselekmény alakzatát valósította meg, akkor mi van.


Egyébként a kérdés szerintem elég egyszerű. Amikortól bcs onnantól BTK addig meg nem.

2023. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csendháborításnak indult ,de garázdaság vétsége van egyenlőre :-(

Pénzbírság mindkét verzióban adható elvileg.

2023. márc. 24. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha szabálysértésből bűncselekmény lesz, onnantól a Be. szabályok követendőek.
2023. márc. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!