Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldről rendelt dohánytermé...

Külföldről rendelt dohánytermékekre (jelen esetben szivarokat) , például Amerikából rendelve , saját felhasználásra , hogyan lehet a lerendezni a vámot?

Figyelt kérdés
Egyszerűbb és gyorsabb lenne a procedúra ha én keresném fel a vámosokat hogy van egy csomagom amely után valószínű vámot kell fizetnem , és szeretném kifizetni? Vagy meg kell várnom amíg ők jeleznek hogy , fizesd a vámot vagy nuku csomag? Van saját felhasználásra rendelt , kimondottan szivarokra vonatkozó vám/vám változás , magánszemélyként behozható felső határ súlyra , vagy értékre a többi dohánytermékekhez képest? Azért kérdezem mivel úgy vélem hogy az újabb dohánytermékekre vonatkozó törvények ténylegesen megkülönböztetik a szivarokat a többi dohányterméktől.

2023. márc. 25. 20:08
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:

"Egyszerűbb és gyorsabb lenne a procedúra ha én keresném fel a vámosokat hogy van egy csomagom amely után valószínű vámot kell fizetnem , és szeretném kifizetni? Vagy meg kell várnom amíg ők jeleznek hogy , fizesd a vámot vagy nuku csomag?"


Mindkettő járható út, én szólnék nekik aztán ők úgy is megmodnják ha kell fizetned.

2023. márc. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor nem tűnne furának ha én jelentkeznék hogy van egy csomagom?

Ha én jelentkeznék akkor gyorsabb lenne a procedúra , aminek a végén megkapom a csomagomat?

2023. márc. 26. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem találtam olyan lehetőséget, hogy valaki magánszemélyként jövedéki engedély köteles terméket behozhasson. Egy felsorolást találtam, hogy mi a jövedéki engedélyes árú és ott nem részletezik csak hogy dohánygyártmány, és nem írnak mennyiségi korlátot. Szerintem ne csinálj semmit, ha akarnak, akkor úgy is megkeresnek, ha szerencséd van, a postás bedobja majd a csomagot. Én egyszer kerestem csomagügyben őket, mert elírtak egy teló számot és nem találtak meg, megvolt ragszám, dátumok minden, de úgy elhajtottak hogy csak pilláztam. Az ügyintéző azzal kezdte, hogy naponta több ezer csomag jön, sem idő, sem kapacitás nincs arra, hogy egy csomagot külön keresgéljenek.
2023. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!