Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én saját magam végrendelkez...

Ha én saját magam végrendelkezek, a végrendeletet számítógéppel is megírhatom? Ez esetben két tanúval minden oldalt alá kell íratnom? Jól tudom ezt? Vagy csak kézzel kell minden esetben megírni a végrendelkezést?

Figyelt kérdés
2023. márc. 5. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Írhatod géppel de kézzel alá kell írnod. Szerintem a tanúknak nem kell minden oldalt aláírni, mert igazából semmi közük hozzá, hogy mi áll a végrendeletben. Ők csak arról tanúskodnak, hogy a végrendeletet te saját kezűleg írtad alá és akkor, ami dátum oda van írva.
2023. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egész végrendeletet kézzel kell írnod, minden oldalt számozni kell és tanukkal aláíratni, dátummal ellátva, De az sem biztos hogy ez így szabályszerű. Sajnos a közjegyző által készített végrendelet már több mint 100 000 ezer forintba kerül, amit nem tud mindenki kibírni.
2023. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán meg kell írni kézzel a végrendeletet, minden oldalt aláírni, és már érvényes is. Ilyenkor még tanú sem kell, csak legyen általad aláírva. Ez a legegyszerűbb, felesleges drága pénzeket kiadni közjegyzőre. A géppel írottat már tanúztatni kell, szóval sokkal ésszerűbb szépen kézzel megírni, lehetőleg egy nagy lapra, hogy minden ráférjen, dátum, aláírás, és már van is egy teljesen érvényes végrendeleted.
2023. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!