Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki megmagyarázná biológiai...

Valaki megmagyarázná biológiai megközelítésből a vérfertőzés miért bűncselekmény?

Figyelt kérdés

[link]


Nyilván maximálisan távol áll tőlem a téma, de a jogi hátterén túl (erkölcsileg nagyon nem oké) nem tudom miért annyira súlyos biológiai értelemben.

Tudomásom szerint a büntethetőséghez nem is kell megtermékenyítésnek lennie, elég az érintkezés. Innentől kezdve pedig erkölcsi téma, ami más esetben magánügy szokott lenni (szabad szexuális kapcsolat 14 éves felüli lánnyal ami amúgy meg legális).


Szóval biológiailag miért olyan súlyos dolog a vérfertőzés?

Mielőtt nekem estek: laikus vagyok!



2023. márc. 28. 19:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9%

"Nagyobb esély van a különböző genetikai betegségeknek, a lappangó hibás gének előtérbe kerülnek


Legjobb példákat talán a történelemből ismerhetsz."


Jó de ha nincs gyerek? És ne gyertek azzal, hogy az óvszer 99% ban véd, mert matematikailag kiszámítható, hogy akkor naponta potyognának a nemkívánt terhességek, ami amúgy nincs így.


Ennyi erővel ha külföldre utazol ne legyen egyéjszakás kalandod, mert mki van ha egy idegen teherbe esik tőled.


Miért probléma az államnak, ha lefekszik két testvér de nem születik gyerek és védekeznek?

2023. márc. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
7%

"Oké...De "biológiai megközelítésből" a szex elsődleges célja az utódnemzés.Márpedig a kérdező a biológia szempontjából akarja vizsgálni az ügyet."


Igaz, de ezt jobb nem biológiailag nézni.


Ugyanis ha védekeznek és nincs gyerek, senkinek se ártanak vele. Ennél sokkal nagyobb társadalmilag káros dolgok leghálisak. A Fidesz pl szétlopja legálisan az országot.

2023. márc. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy a kérdező a kérdésében leírja, hogy nem kell megtermékenyíteni a másikat, hogy bűn legyen. Ergo akkor is bűn, ha nincs gyerek. Erkölcstelennek erkölcstelen, de senkinek se ártanak vele alapvetően. Ha gyerek van, az para. De akkor sose feküdjön le senki idegenekkel, mert mi van ha egy idegent teherbe ejtesz. Én sose hallottam olyat, hogy rendes óvszeres védekezés mellett becsúszott egy baba.
2023. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor ti még nem jártatok miskolcon :D
2023. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!