Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most a rolleresekkel mizu a...

Most a rolleresekkel mizu a zebrákon?

Figyelt kérdés

Ma reggel fellöktem egy rollerest, aki cserébe teli iszomból benyomta a motorház tetőmet. Átengedtem a gyalogosokat a zebrán és már indultam tovább mikor a semmiből előttem termett egy rolleres 40 körüli fószer, akit fellöktem a satu ellenére. Nem sérült meg, "inkább neked lesz bajod f***fej mindjárt" szólt a válasz arra a kérdésemre, hogy jól van-e. felpattant, orbitális erővel a motorház tetőmre csapott, majd a rollerre visszaszálva ment tovább.


Most ilyenkor mi van? Nem tudom mennyi károm van, csak munka után tudok ennek utána nézni. Vagy inkább maradjak kussban mert engem szednek elő?



2023. márc. 31. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem mehetne át a zebrán úgy, mint egy gyalogos.
2023. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A legújabb módosítás szerint a roller - végsebességétől függően - kerékpárnak vagy segédmotoros kerékpárnak minősül.

Egyiknek sincs elsőbbsége a zebrán, ha az úttesten átkel. Sőt, igazából nem is ott kell haladnia, mert a zebrát csak a csíkokkal párhuzamosan, az úttesten haladva keresztezhetné.

Ettől függetlenül a gyakorlat az, hogy ha az autós fellök egy felelőtlen, semmiből villámsebességgel kihajtó biciklist, akkor őt vagy legalább őt is elmeszelik. Legszebb példa az volt, amikor Békéscsabán a mentőautó elé kihajtott a biciklis, fülén az ordító zenével, ami miatt valószínűleg semmit se hallott a szirénából. A mentő elütötte, a lány meghalt - a mentőautó vezetőjét elítélték! No comment.

2023. márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom de engem már nagyon idegesítenek. Össze vissza szabálytalanul mennek az utcán, kb száguldozva. Volt már hogy majdnem fellökött az egyik.
2023. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Baleset történt. A rolleres pedig szépen elhagyta a helyszínt.
2023. márc. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Rolleres vagyok! Átvesszük Budapestet!
2023. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mehet járművel a gyalogátkelőhelyen, csak ha leszáll róla, és tolja.

Ezzel szabálysértést követett el, a gépkocsiban okozott kár miatt is fel lehetne jelenteni, de ehhez el kellett volna fognod, nem pedig engedni, hogy eltűnjön.

2023. ápr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezért kell a kamera.

Cserbenhagyásos gázolás áldozata lettél.

2023. nov. 10. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!