Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sürgős segítségre van szüksége...

Sürgős segítségre van szükségem! Munkajog. Ha valaki tud segíteni, még ma kellene a válasz! Most akkor mi a teendőm?

Figyelt kérdés
November 6-án lejárt a határozott idejű munkaszerződésem. Az tegnap volt. Tegnap éjszakás voltam, vagyis november 7-én reggel 6-ig dolgoztam. Ma este kaptam meg a következő szerződésemet, ismét határozott idejűt, postán(!). Ez most érvényes szerződés, vagy sem? Az, hogy még 7-én is dolgoztam 6 órát, az éjszakás műszaknál még 6-ikának számít? (ugyanis ha többet dolgozom, mint a szerződésben foglalt időpont, akkor az automatikusan határozatlan idejűre módosul) Mit tegyek? Most megint megyek 10-re dolgozni, kellene a válasz. Köszönöm!
2010. okt. 7. 20:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Októbert akartam írni.
2010. okt. 7. 21:21
 2/3 anonim ***** válasza:
A választ sajnos nem tudom, de gondolom a cég vezetői vannak annyira rafináltak, hogy tudják és ne csússzanak ki az időből.
2010. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden határidő a lejártának megnevezett nap 24. órájáig szól. Tehát ha 6-án jár le a szerződésed, akkor (ez esetben) szerda éjfélben megszűnt a munkaviszonyod, a csütörtök hajnali 6 órádat munkaszerződés nélkül, "feketén" dolgoztad. Amíg az új szerződésed alá nem írod addig jelenleg a munkáltatóddal nem állsz semmilyen jogviszonyban. Ha aláírod - lehetőleg még ma - a munkáltatód köteles a csütörtök hajnali 6 órád is elszámolni, másképpen nem.
2010. okt. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!