Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban 2 lakástulajdonos...

Társasházban 2 lakástulajdonos is airbnb-zni tervez. Mit lehet ellene tenni mi hamarabb, amíg a közgyűlés össze nem ül , és le nem szavazza? Egyéb megoldás? Vagy marad a rendőrség, ha hangosak?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 4. 21:22
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Ezt jól elírtam... Közgyűlés...😂😂😂😂😂 lakóközösséget akartam bocsánat. :)
2023. ápr. 4. 21:28
 2/39 anonim ***** válasza:
36%
Hadd érvényesüljön már az ott lakók békés lakhatáshoz való joga a nyerészkedő senkiháziak pénzéhsége ellenében, jó?
2023. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Értelmes hozzászólás, jár a keksz...👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
2023. ápr. 4. 21:47
 4/39 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nem tudod megtiltani nekik. A lakást megvették az Ő tulajdonuk, joguk van kiadni. Ha közben sérülnek más jogaid, azokat persze védheted, kérhetsz birtokvédelmet a jegyzőtől pl. de ahhoz, hogy Ő kiadja-e a lakást nincs közöd.


#2: Pénzéhség? Savanyú a szőlő?

2023. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Ma 21:47


De a Lakóközösség, a házirend módosításával megtilthatja az ilyen jellegű tevékenység végzését nem? Főleg ha a többség meg is szavazza a módosítást.

2023. ápr. 4. 21:50
 6/39 anonim ***** válasza:
62%
Amíg az SzMSz nem írja elő, hogy tilos airbnb-zni, addig szabad. A gyűlésig csak annyit tudsz tenni, amennyit írtál, ha hangosak, kihívod a rendőrséget. Vagy ha konkrétan más baj van velük, lehet többet tudunk segíteni, ha leírod, mi az.
2023. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
69%
Milyen jellegű tevékenység végzését szeretnéd megtiltani? Nem adhatja ki a lakást? Vagy csak rövid időre nem? Milyen alapon? Mit szólnál ha azt mondaná a lakóközösség, hogy nem adhatod ki a lakásodat, amit azért vettél, hogy egy kis plusz jövedelemre tegyél szert?
2023. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
35%

Birgec (4) nem tudom miért vakkant bele?


"De a Lakóközösség, a házirend módosításával megtilthatja az ilyen jellegű tevékenység végzését nem?"


Persze, hogy megtilthatja. A társasházak lakóépületek és nem szállodák. A tulajdonost megilleti a hasznosítás joga, de ezt a jogát nem gyakorolhatja mások kárára. Már pedig az AirBNB az fölösleges zajjal, gyakori bérlőcserével jár, ami kihat a lakhatás biztonságára is.

Ha a nyerészkedni vágyó gazdagodni akar, akkor vegyen magának szállodában tulajdonrészt, vagy üzemeltesen panziót. Ne más farkával veresse a csalánt a paraszt.

2023. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

ma 21:53


Egyelőre többen is azt hallottuk, hogy csak tervezik. De ebből a két lakás tulajdonosból simán ki lehet nézni. Tehát még baj nem következett be. De a lakógyűlés úgyis megszavazza akkor az SZMSZ módosítást. Akkor felejtős lesz nekik. Laknak ebben a társasházban idősek is, középkorú pár kisgyerekkel. Nekem meg nem hiányzik, mert olyan a munka beosztásom, hogy sokszor éjszakázok. Vagy éppen a nappalozok és este hazaesek, nem az óbégatást akarom hallgatni.

2023. ápr. 4. 21:58
 10/39 anonim ***** válasza:
92%
A tiltáshoz annyit hozzátennék, mindenképp azelőtt kell módosítani az SzMSz-t, mielőtt elkezdik kiadni a lakásokat, visszaható hatállyal ugyanis nem lehet megtiltani.
2023. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!