Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy nagyon régi társasházat...

Ha egy nagyon régi társasházat soha nem újították fel ès le kell bontani,az ott lakó lakástulajdonosokkal mi történik?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 02:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem teljesen értem mire gondolsz. Ilyen, hogy csak úgy lebontják a tulajdonosok tudta nélkül, nincs. Azt meg kell szavazni és mindenki egyet kell értsen vele. Ha kényszerbontást rendel el az önkormányzat, akkor meg nem igazán számít, hogy ki mit gondol, sőt még kártalanítást is kaphatnak a tulajdonosok.
2022. júl. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Lényegében erre gondolok, hogy balesetveszélyes, nem biztonságos már, és kényszerbontás alá kerül.

Oké,, de az ott lakók biztos nem kapnak cserébe annyi pénzt, hogy új lakást vegyenek..

2022. júl. 13. 03:25
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Kérjenek önkormányzati lakást az átmeneti időre. Vagy vigyék perre a dolgot, bár nem tudom lesz-e eredménye. Ha már kényszerből kell bontani, akkor ott nem az önkormányzat a saras...
2022. júl. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha van lakásbiztosításuk, az fizet. Ha nincs, akkor max. az önkormányzattól kaphatnak átmeneti szállást. De szerintem ilyen még nem volt itthon, hogy egy lakott társasházat az állapota miatt kényszerbontásra ítéltek volna.
2022. júl. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha a tulajdonosok hibájából dől össze, nem tudom, mire kellene számítaniuk. Ha nem szavazták meg a felújítást a tulajdonostársaid, akkor add el gyorsan.
2022. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

2: Az úgy lehet, hogy a tulajdonos az önkormányzat, vagy nagyon nagyrészt az ökormányzat, mondjuk 80%-nál nagyobb arányban.

Mivel bérlői vannak, el kell őket helyezze máshová.

Meg kell kérdezni a kerületet.

2022. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Lakásbiztosítás jó vicc, azt nem kötnek összedőlés határán lévő épületre. A biztosító nem hülye. Mint mondtam, itt a lakók a hunyók, akiket nem zavar az épület állapota nem is tudom... évtizedeken át. Mert hogy ez nem gyorsan romlott le, az is biztos.
2022. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Különben ilyen a társasházi törvény miatt nem lehetséges.

Mindenféle előírás van a műszaki állapotra vonatkozólag, állandóan gyűjtik a lakók a felújítási alapot, és pályázaton az önkormányzat kipótolja. A legszükségesebb dolgok ezért meg szoktak lenni.

Ennél pontosabbat csak egy konkrét eset ismeretében lehetne mondani.

Egy házat tudok, ahol le volt zárva a gáz (TÉLRE!) műszaki okokból, de már nem tudom, miért. Az egyes lakásokat is lezárhatják, ha a tulaj nem bélelteti ki a kéményt és az életveszélyes lesz.

2022. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A szituáció az,hogy van egy 4 emeletes meg a 70-es èvekben èpített társasház,amin azóta sincs semmi újítva,,de tènyleg semmi. Kívülről is kopott már bőven,a lèpcsőház is lepusztult,hiányoznak a lèpcsőfokokból darabok,azóta sem lett legfestve a folyosó stb..

Szóval több mint 50 èv alatt semmi. A közös költséget egy megbízott cég szedi online úton.

2022. júl. 13. 11:05
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
9: Ezeknek semmi közük se a műszaki állapothoz, se a statikához. Szóval nem életveszélyes, nem fog se összedőlni, se semmi.
2022. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!