Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha végrendelkezem, és a...

Ha végrendelkezem, és a feleségemmel az össz vagyonunk egy lakásunk, az ingóságokkal, és egy garázsunk az ingóságokkal, 1/2 1/2 arányosan. Van egy személygépkocsim a nevemen 1/1 teljes tulajdonnal. Hogyan végrendelkezzem a feleségem javára teljes?

Figyelt kérdés
Végrendeletet saját magam készítem el, két tanú jelenlétében amelyet aláírásukkal bizonyítanak, hogy azt én írtam és írtam alá.egy nagy korú családunk van, de már külön éli a világát. Egy lakásunk van ami fele fele arányban van megosztva a feleségemmel. Van egy garázsunk is az is fele fele arányban van megosztva. Nekem van egy személygépkocsim a nevemen teljes tulajdonnal. Úgy szeretnék végrendelkezni, hogy mindent a feleségemre szeretnék hagyni a halálom után. a gyerekemre marad az 1/3 köteles rész. Hogyan készítsem el a végrendeletemet a fentiek szerint?
2023. ápr. 11. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ember. Komolyan? Egy ügyvéd pár tíz ezer forintért mindent elintéz kedved szerint. Te meg tényleg itt gyakori kérdéseken levő válaszok alapján akarsz milliókról dönteni?
2023. ápr. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A milliókról annyit az a halálomat követően lesz aktuális. Sajnos az én havi nyugdíjamból megélni sem tudnék, nem több tízezer forintot kiadni.Én csak tanácsokat kértem, nem kértem a végrendelet szerkesztését.Különben sokan érdeklődnek a végrendeletekkel kapcsolatos ügyekben, de ahogy olvasgatom nagyon eltérőek a válaszok, tanácsok.Sokan vagyunk sajnos akik jogban teljesen járatlanok, és nincsen pénzük ügyvédet fogadni, különben az ügyvédek sem ígérnek 100%-os pernyeréseket az adott ügyekben. DE talán végrendeletet közjegyzővel kellene elkészíttetni, mert az egy jogerős határozattal (ítélettel azonos) De az ügyvéd általi okiratokra ez nem mondható el.
2023. ápr. 12. 15:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod, hogy a fiad örököljön tőled normálisan?
2023. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Erre meg vannak a megfelelő indokaim. Végül közjegyzőnél voltam elkészít mindent, egyébként elmondta azt is a közjegyző hogy azokkal az indokaimmal, ki lehetne tiltani a gyerekemet a kötelesrészből is. Na azt nem akarom! Ja nem fiam van.
2023. ápr. 13. 10:35
 5/12 anonim ***** válasza:

"egy nagy korú családunk van"

Még jó, hogy közjegyző csinálja, mert neked először meg kéne tanulni hozzá magyarul.

2023. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Érdekes a közjegyző megértette azt, hogy egy nagykorú családom van. 18 éves elmúlt felnőtt korú már. MI ezen a nem érthető? Persze a KK is csomót keresni, az is munka. Nem? De nem fiam van tudd meg már.
2023. ápr. 13. 16:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert nem nagykorú családod, hanem nagykorú gyermeked (ezek szerint lányod) van! Tanulj meg magyarul, aztán végrendelkezz!
2023. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudd meg ha a lányom 42 éves is az gyermekem! Te tanuld meg a jogot, és csak azt követően jogászkodj!Remélem megértettél Te mocsok!
2023. ápr. 13. 19:30
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Mondom, hogy tanulj meg magyarul... Nem állítottam, hogy a felnőtt lányod nem lenne a gyereked, csak a 7-es válaszomat sem tudtad értelmezni.

Éppen azt írtam, hogy ő a gyereked! Az a ritka gáz, mikor úgy utal valaki a gyerekeire (vagy másokéra), hogy "egy családom van", "három családom van".

2023. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt TE írtad! Miért nem akarod, hogy a fiad örököljön tőled normálisan? Honnan veszed azt, hogy fiam van? Bocs, de hagy döntsem el én, mint apa, hogy kire vagy kikre végrendelkezem.Ezzel lezártam ezt a ügyet.Közjegyző eljárásával megoldódott, amely egy jogerős ítélettel azonos, nem az ügyvéd általi végrendelet elkészítésével.
2023. ápr. 14. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!